Dünya Kupası

TRT Spor Ekranları 2018 Dünya Kupası Finali İle Seyirciyi Derinden Vurdu

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkilerini bir bir göstermeye devam ediyor. Salgın sebebiyle dünyada neredeyse ertelenmeyen ve iptal edilmeyen lig ve organizasyon kalmadı. Süreçten etkilenenler arasında ise spor dünyası ilk sıralarda yer aldı. Ligler bazı ülkelerde tamamen sonlandırılarak şampiyonunu ilan ederken, pek çok ülkede ise ligler süresiz bir biçimde askıya alındı. Öte yandan büyük çaplı da olsa küçük çaplı da olsa tüm organizasyonlar bir sonraki yıla ertelendi.

Eski Heyecanlar Ve Anlar Tekrar Canlandı

Dünya Kupası faaliyetlerinin de ertelenmiş olduğu süreçte, FIFA bir karar alarak geçmiş dünya kupası maçlarının en çok heyecan dolu olanlarını futbol severleri için arşiv olarak yayına çıkardı. Öte yandan TRT Spor da, 2018 Dünya Kupası maçını nefes kesen final müsabakasını dün akşam saat 21:00’de yayınlayarak futbol severleri eski günlere götürdü ve aynı heyecanı tekrar yaşattı.

Fransa ve Hırvatistan arasında yaşanan 2018 Dünya Kupası final müsabakası, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında evde kalmak durumunda kalanlar için tekrardan seyirci ile buluştu.

TRT Spor ekranlarından saat 21:00’de verilen mücadele ile, heyecan duyan kişiler de bir nebze de olsa eski günleri ve heyecanı yad etmiş oldu.