Fenerbahçe

Fenerbahçe Spor Kulübü 4 Kişide Koronavirüs Bulunduğunu Açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, yapmış olduğu resmi açıklama ile Sağlık Bakanlığı’ndan gelmiş olan test sonuçlarını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre, Fenerbahçe Beko ekibinden toplam 12 kişi arasından 1 sporcuda, 1 teknik ekipte ve 2 de idari ekip çalışanında olmak üzere toplamda 4 kişide yeni tip koronavirüs testi sonuçları pozitif çıktı.

Küresel salgın, spor kulüplerini de vurmaya başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü, Sağlık Bakanlığı’ndan gelen test sonuçlarını duyurdu. Sarı lacivertli kulüpte test yapılan 12 kişi içerisinde 1 oyuncuda, 1 teknik ekipte 2 de idari çalışanda Kovid-19 testlerinin sonucu pozitif çıktı.

Kovid-19 bulgularına rastlandığı için, 21 Mart Cumartesi detaylı tahlil ve tetkiklerin yapıldığı ve numunelerin de Sağlık Bakanlığı’na iletildiğini bildiren sarı lacivertli kulüp, bir idari çalışan haricinde de hiçbir oyuncuda veya çalışanda hastanede yatmayı gerektirecek klinik tablonun söz konusu olmadığını da belirtti.

İsimler Yalnızca Kendileri Tarafından Paylaşılabilir

Öte yandan, sporcuların ve çalışanların da kendi evlerinde izolasyon altında bulunduklarını ve iyileşme süreçlerini takip etmekte olduklarını, durumlarının da sağlık ekipleri tarafından düzenli olarak gözlemlenmekte olduğunu vurgulandı.

Tedbir amaçlı bir süredir hastanede tutulan idari çalışanın ise, tetkikler sonucunda testinin negatif çıktığı yapılan açıklamada bildirildi ve kişinin 14 günlük karantina süreci için istirahate çekildiği söylendi.

İsimlerin ise yalnızca kişilerin kendileri tarafından belirtilebileceği kulüp tarafından yapılan duyuruya eklendi.