Uluslararası Jimnastik Federasyonu

Uluslararası Jimnastik Federasyonu Eleme Sıralamasıyla Dereceleri Belirledi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle finalleri iptal edilen Artistik Jimnastik Dünya Kupası’nın sonuçları açıklandı. Uluslararası Jimnastik Federasyonu tarafından alınan karara göre Türkiye 2 altın, 1 bronz madalya kazanmış oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz bir sürecin yaşanmasına neden oldu.  Durumdan etkilenenler arasında spor organizasyonları da yer alıyordu. Salgın hastalık sebebiyle Artistik Jimnastik Dünya Kupası’nın da final müsabakaları iptal edilmişti. Sonuçlar ise Uluslararası Jimnastik Federasyonu tarafından bildirildi. Eleme sıralamasına göre alınan kararlar gereği Türkiye 2 altın ve 1 tane de bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Artistik Jimnastik Dünya Kupası’nın sonuçları, FIG tarafından belirlendi. Eleme sıralamasına göre ayarlanan sonuçlara göre ise Türkiye 2 altın ve 1 tane de bronz madalyanın sahibi olmayı başardı.

 

2 Altın 1 Bronz Madalya

 

Federasyondan yapılan açıklamaya göre ise, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmiş olan kupa organizasyonu, Kovid-19 sebebiyle elemelerin sonrasında iptal edilmişti. Fakat kimin ne ödül aldığı belirlenmemişti. Ödüller eleme sıralamasına göre belirlenmiş oldu.

 

Alınan kararlara göre ise milli jimnastikçilerimizden olan Ümit Şamiloğlu barfiks, Abdelrahman Magdy Elgamal da yer aletinde altın madalyanın sahibi olmayı başardı.

 

Öte yandan Ferhat Arıcan ise paralel aletinde bronz madalyayı almaya hak kazandı. Konuya ilişkin Türkiye Jimnastik Federasyonu’ndan ise sporcular ve antrenörlerine yönelik tebrik mesajı geldi.