TÜRKİYE’NİN NORVEÇ KARŞISINDA HARİKAYDI

A Milli takımımız Türkiye 2022 Dünya kupası eleme maçları kapsamında Norveç ile karşı karşıya geldi. Norveç ev sahipliğinde İspanya’nın Malaga kentinde oynanan maç Türkiye’nin 3-0’lık üstünlüğü ile bitti.

A Milli takımımız Türkiye 90 dakikalık maç boyunca rakibine hiçbir şekilde izin vermedi üç gol atarak üç puanı kendi hanesi ne yazdırdı. Böylece 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamındaki G grubunda yer alan A Milli takımımız Türkiye kendi grubunda 6 puana ulaşarak liderlik koltuğuna oturdu.

MİLLİ TAKIMDA OZAN TUFAN ŞOVU

A Milli takımımız Norveç karşısında üç gol attı ve üç puanla üç golle kazandı. 90 dakikalık maçın şüphesiz ki en yıldız oyuncusu ve kendisini her geçen gün daha da geliştiren oyuncusu Ozan Tufan da.

Ozan Tufan maçta iki gol attı ve bu iki golle tam da ozan Tufanın tarzıyla Norveç’in kalesi ile buluştu. Maçın ilk golü dördüncü dakikada Yusuf Yazıcı’nın ortası ile buluşan ozan Tufandan geldi.

Ozan Tufan müthiş bir şut çekti top Norveç’in kalesi ile buluştum. Henüz daha maçın başında, dördüncü dakikada skor 1-0 olmuştu. A milli takımız Türkiye bastırıyor ve Norveç bu baskılar karşısında bir yanıt veremiyordu. Maçın 28. dakikada Türkiye’den ikinci gol geldi.

Yine Yusuf Yazıcı’nın ortası ile gol olan bu vuruşun sahibi Çağlar Söyüncü oldu. 28. dakikada Çağlar Söyüncü Türkiye adına gol attı ve ameli takımımız Türkiye 2-0 öne geçti.

Maçına dakikasından sonra başka bir gol olmayınca iki 45 dakika 2-0’lık Türkiye’nin üstünlüğü ile Tamamlandı. Her iki takımda soyunma odasına geçti ve devre arası başladım. Şenol Güneş yönetimindeki milli Takımımız iki de oldukça iyi bir performans sergilemişti ve çoktan farkı ikiye çıkarmıştı.

TÜRKİYE NORVEÇ’E İZİN VERMEDİ

Kendi grubumuzda ilk olarak Hollanda ile karşılaşmıştık olmak için 4-2’lik bir skorla yanlışlık. İkinci olarak Norveç’te karşılaştık ve Norveç karşısına da oldukça başarılı bir performans sergileyerek maçı 3-0 kazandık.

Şenol Güneş Hollanda maçındaki ilk 11’inde ufak değişiklikler yaptı Norveç maçında. Zeki Çelik ve ozan Cabana yerine Mert Müldür ve Kaan Ayhan ilk 11’de sahaya çıktı. Aynı zamanda Göztepe’nin başarılı oyuncusu Halil ak bunlarda maçın son 7 dakikasında sahaya çıkma fırsatı buldu ve ilk milli takım Maçına çıkarak milli takım kariyerini başlatmış oldu.

Ev sahibi ekip Norveç istediği gibi pas atamadı ve oyuncuların birbirleriyle olan iletişimsizliği Norveç’in gol atamamasındaki en büyük nedenlerden biri idi. Baskın bir oyun sergilemeyen Norveç gol denemelerinde bulunsa bile atılan şutlar Uğurcan Çakır’dan geçmedi.

Maçın 59. dakikasında ikinci yarının ortalarında ozan tufan bir kez daha sahneye çıktı ve kendi adına ikinci golü, takım adını üçüncü gol atarak skoru üç sıfır yaptı. 3-0 Olan skorun ardından milli takımımız Türkiye oldukça rahat bir nefes aldı. O dakikadan sonra bastırmak isteyen Norveç ekibinin gol pozisyonları istediği sonucu vermedi.

Maçın 59. dakikada ozan Tufanın attığı gol den sonra başka hiçbir gol olmadı ve maç Türkiye’nin 6.03 golü ile bitti. Maçın yıldızı ozan tufandı. Bir sonraki Türkiye’nin maçı 30 Mart Salı günü Letonya ile olacak. Ama iyi takımız Türkiye şu an altı puana ulaştı ve kendi grubunda lider konumuna geldi. Letonya ile olan maçı kazanarak dokuz puanlık bir 3 maç geride bırakmak istiyor.