TÜRKİYE HOLLANDA KARŞISINDA 4 KERE ESTİ

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde A Milli takımımız Türkiye Grubu’ndaki takımlarla maça çıkmaya başlamıştı. Tam 125 gün sonra 2021 yılının ilk maçına çıkan A Milli takımımız Türkiye 24 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Hollanda ile karşı karşıya geldi.

A Milli Türkiye takımı kaptanı Burak Yılmaz’ın üç gol attı Türkiye Hollanda maçın kazananı milli takımımız Türkiye oldu. Burak Yılmaz hat-trick yaparak oldukça farklı bir maç izlememize olanak sağladı.

TÜRKİYE DÖRT GOL ATTI

A Milli Türkiye Takımımız 2022 Dünya kupası Avrupa elemelerinde Hollanda ile karşı karşıya geldi.2021 yılının ilk maç olan Türkiye Hollanda maçı Türkiye’nin 2021 yılındaki ilk maçıydı. Karşılaşma 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynandı. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Şenol Güneş ve öğrencileri dört gol atarak rakibinin kazanmasına izin vermedi. Maç 4-2 bitti.

Maçın ilk gölünü 15. dakikada Burak Yılmaz’a attı. Bu dakikadan sonra Hollanda hem savunmasında hem de hücumunda oldukça kötü bir performans sergiledi. Maçın 34. dakikasında Okay Yokuşlu ya faal yapıldığı kararıyla hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı vuruşunu başına Burak Yılmaz geçti ve 34. dakikada penaltı vuruşuyla Burak Yılmaz bir kez daha topu Hollanda’nın kalesi ile buluşturdu ve skor 2-0 oldu.

Maçın ilk yarısı 2-0’lık skor ile tamamlandı. Maçın ikinci yarısı oldukça Hızlı ve hareketli başladı. Henüz daha ikinci yarının ilk dakikasında, 46. dakikasında Hakan Çalhanoğlu ne oldu ve onun şutu gol oldu. Skor böylece 3-0 olmuştu.

Misafir takım Hollanda’ya gibi art arda gelen bir hücumları ve goller karşısında ne yapacağını şaşırmıştı. Maçın 46. dakikasından sonra herhangi bir gol pozisyonu olmadı.

Maçın 75. dakikasında 1 dakika sonra sana yani 76. dakikasında Hollanda hızlı bir atağa geçti ve iki gol birden attı. 75. Dakikada Davy Klaassen ve 76. Dakikada da Luuk de Jong Gol atarak takımını üç sıfırlık durumdan 3-2’ye getirdi.

MİLLİLER İKİNCİ YARIDA DA DURMADI

A Milli Türkiye takımımız maçın 75 ve 76. dakikasında gelen iki golü ardından ataklarına daha hızlı ve daha aktif bir şekilde devam ettim. Fark birdenbire düşmüştü Türkiye bu farkı daha da açmak istiyordu. Maçın 81. dakikasında Burak Yılmaz bir kere daha sahneye çıktı ve üçüncü gölünü attı. Kaptan Burak Yılmaz hat-trick yaparak milli takım formasıyla 29. gölünü atmış oldu.

Fakat maçın heyecanı henüz bitmemişti. Maçın 90 + dördüncü dakikasında Hollanda penaltı kazandı. Müthiş kalecimiz Uğurcan Çakır penaltı vuruşunu kurtararak tarihe geçti. Ve Hollanda deplasmanda maçı kaybettik. A Milli takımımız dört ikilik bir skor ile rakibini oldukça üstün bir performans ile yenerek Dünya Kupası elemelerindeki tura üç puan ile başladı.

Cumartesi günü Norveç ile karşılaşacak olan A Milli takım o maçı da kazanarak Yine üç puanı kendi hanesine yazdırmak istiyor.