Sergio Ramos Dünya Kupası’nda Forma Giymeyi Hedefliyor

Dünya Kupası’nın başlamasına üç ay kaldı! 21 Kasım ila 18 Aralık tarihleri arasındaki Dünya Kupası öncesinde heyecan dorukta! Futbolcular; kendilerini bu dev organizasyona hazırlıyorlar. Birçok futbolcu; ülkesinin milli takımının Dünya Kupası kadrosunda yer alabilmek adına çok çalışıyor. O isimlerden birisi de Sergio Ramos!

İspanyol Oyuncu Milli Takıma Dönmeyi Hedefliyor

1986 doğumlu oyuncu; son olarak 2021 yılının Mart ayında oynanan Kosova maçında milli formayı giyebilmişti. Söz konusu maçta oyuna sonradan girerek dört dakika sahada kalmıştı. O tarihten bu yana milli takıma çağrılmayan Sergio Ramos; bu durumu değiştirmek adına çaba gösteriyor. 36 yaşındaki oyuncu; kariyerinin son Dünya Kupası’nda yer alabilmek için elinden geleni yapıyor.

Sergio Ramos; 2021 – 2022 sezonundan bu yana Fransa’nın ünlü takımı Paris Saint Germain’de forma giyiyor. Oyuncunun PSG ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Sergio Ramos; 2021 – 2022 sezonunu oldukça kötü geçirdi. Sakatlığından dolayı çok uzun süre maça çıkamadı. Forma rekabetinden dezavantajlı çıktı. 2021 – 2022 sezonunda PSG formasıyla sadece 13 maçta sahaya çıkabildi. Söz konusu maçlarda sahada 844 dakika kalabildi. Kariyerinin belki de en kötü sezonunu geçirdi. Bu durum; oyuncunun milli takımdan uzak kalmasına da neden oldu.

36 Yaşındaki İsim Yeni Sezona İyi Başladı

Sergio Ramos; 2022 – 2023 sezonunun kendisi için bir fırsat olduğunun farkında! Paris Saint Germain formasıyla iyi bir dönem geçirdiği takdirde kendisini İspanya’nın Dünya Kupası kadrosunda bulabilir. 36 yaşındaki oyuncu; sezona fena olmayan bir başlangıç yaptı. Paris Saint Germain’in Şampiyonlar Kupası ve Ligue1’de oynadığı toplam dört maça da ilk 11’de başladı. Söz konusu maçlarda sahada 328 dakika kaldı. Defanstaki güzel performansını bir de golle süsledi.

Sergio Ramos; bu formunu Kasım ayının başına kadar devam ettirdiği takdirde milli takıma çağrılacaktır. İspanya milli takımının başarılı çalıştırıcısı Luis Enrique; 36 yaşındaki oyuncuyu son turnuvasına çağıracaktır. Sergio Ramos’un Dünya Kupası’nın ardından milli takım kariyerine nokta koyması bekleniyor.

İspanya Dünya Kupası’nda Zorlu Bir Grupta Mücadele Edecek

İspanya; 2008 ila 2012 yılları arasındaki dönemi harika geçirmişti. Hem 2008 hem de 2012 yıllarında düzenlenen Avrupa şampiyonalarını kazandı. Bunun yanı sıra, 2010 Dünya Kupası’nın da sahibi oldu. Ancak, 2012 yılından sonra hızlı bir düşüş dönemine girdi. Xavi, Iniesta, Fernando Torres ve Fabregas gibi isimlerin yerlerinin doldurulamaması ciddi bir sıkıntı oldu.

İspanya; 2022 Dünya Kupası ile beraber geri dönmek istiyor. Ancak, diğerlerine kıyasla oldukça zor bir grupta mücadele edecek. Almanya, Kosta Rika ve Japonya ile aynı grupta yer alıyor. Bilhassa Almanya ile grup liderliği için çekişeceğini söyleyebiliriz. İspanya; kura şansının da yardımıyla kendisini en az çeyrek finalde bulabilir.