Cristiano Ronaldo Dünya Kupası Öncesinde Manchester United’dan Ayrılmak İstiyor

Kasım ayında başlayacak olan Dünya Kupası; birçok futbolcu için veda niteliği taşıyor. Bir başka deyişle, başta Cristiano Ronaldo olmak üzere çok sayıda futbolcu kariyerlerinin son Dünya Kupası’nda mücadele edecek.

Portekizli yıldız; 2021 – 2022 sezonunun başında Manchester United’a geri dönmüştü. Fakat, İngiliz kulübünde aradığını bulamadı. Alex Ferguson’un ayrılığının ardından bir türlü eski günlerine dönemeyen Manchester United’a Cristiano Ronaldo da çare olamadı. İngiliz ekibi; geçtiğimiz sezonu ilk dört içerisinde tamamlayamadı. Bu yüzden, UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını elde edemedi. Cristiano Ronaldo; 2022 – 2023 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etmek istemiyor. Bu yüzden, Dünya Kupası’nı da düşünerek Manchester United’dan ayrılmayı düşünüyor.

Portekizli Yıldız Takım Bulamadı

Cristiano Ronaldo’nun Manchester United ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek. Ancak, Portekizli yıldız; yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı takımdan ayrılmak istiyor. UEFA Şampiyonlar Ligi gibi rekabetin en üst noktada olduğu bir organizasyonda mücadele ettikten sonra Dünya Kupası’na daha hazır bir şekilde katılmayı hedefliyor.

Cristiano Ronaldo’nun ismi yaz transfer döneminin başından bu yana birçok kulüp ile anıldı. Kylian Mbappe transferini gerçekleştiremeyen Real Madrid’in Cristiano Ronaldo’yu yeniden kadrosuna katabileceğine dair iddialar vardı. Fakat, Real Madrid başkanı Florentino Perez; 37 yaşındaki oyuncuyu kadrolarına katmanın doğru bir hareket olmayacağını dile getirdi. Robert Lewandowski’nin takımdan ayrılmasının ardından santrafor arayan Bayern Münih’e önerilen Cristiano Ronaldo; Alman kulübünden kabul görmedi. Bayern Münih yönetimi; oyuncunun maaşını karşılayamayacaklarını ifade etti.

Portekizli yıldızın ismi bir ara Chelsea ile de geçti. Fakat, Chelsea’nin Alman teknik direktörü Thomas Tuchel de Cristiano Ronaldo’ya sıcak bakmadı. Atletico Madrid; Cristiano Ronaldo için istekli! İspanyol kulübü; kadrosundaki bazı isimler ile yollarını ayırdığı takdirde Ronaldo’yu yeniden Madrid’e döndürebilir. Oyuncunun altyapısından yetiştiği Sporting Lizbon da yıllık ücretini düşürdüğü takdirde Ronaldo’ya sıcak bakıyordu. Fakat, Portekizli yıldız; şu aşamada ülkesine dönmeyi istemiyor.

Ronaldo’lu Portekiz Dünya Kupası’nda Gidebildiği Yere Kadar Gitmek İstiyor

Portekiz; Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Grubu’nda büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Herkes, Portekiz’in grubunu birinci sırada bitireceğini ve doğrudan katılma hakkı elde edeceğini düşünüyordu. Ancak, grubun lideri Sırbistan oldu. Portekiz; play-off yarı finalinde Türkiye ile karşı karşıya geldi. Milli takımımızı 3-1 mağlup ederek finale çıktı. Finalde de İtalya’yı eleyerek sürpriz yapan Kuzey Makedonya’yı yenerek kendisini Dünya Kupası’nda buldu.

Portekiz; Dünya Kupası’nda H Grubu’nda yer alacak. Rakipleri arasında Uruguay, Gana ve Güney Kore bulunuyor. Portekiz ile Uruguay arasında grup liderliği için kıyasıya bir rekabet yaşanacak. Cristiano Ronaldo ve arkadaşları; önce gruptan çıkmayı ardından gidebildikleri yere kadar gitmeyi hedefliyorlar. Portekizli yıldızın son Dünya Kupası’nda yapacakları şimdiden çok merak ediliyor.