MİLLİ MAÇA SEYİRCİ ALINACAK

2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında G Grubu’nda yarıştığımız Letonya ile olan maç İstanbul’da oynanacak. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan bu maç UEFA ve TFF sağlık kurulu tarafından onaylanan kontroller sayesinde belli bir seyirci kapasitesine açık olacak.

Türkiye Letonya maçı %15 seyircili olarak bilet satışına sunulacak. Milli takımımız kendi grubunda ilk olarak Hollanda ile karşılaştı daha sonrasında deplasmanda Norveç ile karşılaştı ve şimdi tekrar evinde Letonya ile karşılaşacak. Bu gruptaki son maçımız da seyirci alımı yapılacak olan bu heyecanlı maça %15’in tamamının katılması bekleniyor.

MİLLİ TAKIM SEYİRCİLERİN ÖNÜNDE ÜÇ PUAN ARAYACAK

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs COVID-19 salgınından dolayı çok uzun bir zamandır seyircili maç oynanmıyor. Milli maç özelinde ilk kez %15 seyirci kapasiteli bir maç izleyeceğiz.

İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı 76 bin 761 seyirci kapasitesine sahip. %15 seyirci alınacağı için 30 Mart Salı günü İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda toplam 11 bin 500 seyircinin olması bekleniyor.

UEFA ve TFF sağlık kurulu protokollerinde belirlenen sağlık tedbirleri tüm sahada uygulanacak. Aynı zamanda İstanbul Atatürk olimpiyat stadına HES kodu ile girmek zorunlu tutulacak.

Türkiye ve Letonya maçının biletleri yakında satışa sunulacak ve tüm detaylar TFF özelinde açıklanacak. Karşılaşma 30 Mart Salı günü saat 21:45’te İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak ve maçı canlı olarak TRT spor üzerinden izleyebileceğiz.

MİLLİ TAKIM LETONYA MAÇINA HAZIR

Milli takımımız İlk olarak Hollanda ile İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda karşılaşmıştı ve Hollanda’yı 4-2 mağlup etmiştir.27 Mart Cumartesi günü ise Norveç’le İspanya’da karşılaşan milli takımımız Türkiye Norveç’in hiç gol atmasına izin vermeyerek kendi kalesine gol ya kapatarak 3-0’lık müthiş bir skorla sahadan ayrıldı.

Şimdi ise sıra Letonya maçında. Bizim çocuklar, milli takımımız Letonya karşısında da müthiş bir performans sergileyerek uzun zamandır seyircili bir maç oynadıkları için bu heyecanı anbean seyircilerle paylaşmak istiyorlar.

Milli takımımız Türkiye şu an 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında kendi grubunda, G Grubu’nda birinci sırada altı puanla yer alıyor. Salı günü karşılaşacağı Letonya ise aynı grupta beşinci sırada yer alıyor.

Milli takımımız veto neyle karşılaşacaklarını bu maçı da kazanarak üçte üç yapmak ve üç puanı daha hanelerine yazdırarak kendi gruplarında lider kalmak istiyorlar.

Son olarak Letonya maçı öncesinde İspanya’dan geldikten sonra milli takım oyuncularımız Covid 19 testi yaptırdı.2 oyuncu da Covid 19 testi pozitif çıktığı için yarın tekrar bir son test yapılacak eğer yine aynı isimler de testin pozitif çıkmasından sonra takımdan ayrılacaklar.

Hollanda maçında Burak Yılmaz farkını ortaya koymuştu, Norveç maçında da ozan Tufan yıldızlaşmıştı. Letonya maçında yıldızla sıcak farklı bir isim ortaya çıkacak yoksa yine aynı isimler golleriyle kazanmamızı sağlayacak şimdiden heyecanlı bir bekleyiş sürüyor.