İngiltere Dünya Kupası’nın Favorilerinden Birisi Olarak Gösteriliyor

2022 – 2023 sezonu; önceki sezonlardan farklı olacak. Tüm dünyada liglere ara verilecek. 21 Kasım 2022 tarihinde Dünya Kupası başlayacak. Grup maçları, son 16, çeyrek final, yarı final ve son olarak final maçı ile 27 günlük bu turnuvanın kazananı ortaya çıkacak. 18 Aralık 2022 tarihindeki final maçını herkes büyük bir heyecan ile bekliyor.

Takdir edersiniz ki, Dünya Kupası’nın birden çok favorisi bulunuyor. Herkesin gönlünde farklı bir aslan yatıyor. İngiltere; geçtiğimiz yıl Avrupa Şampiyonası’nda final oynadı. İtalya ile oynadığı final maçını penaltı vuruşları sonucunda kaybetti. Harry Kane ve arkadaşlarının önümüzdeki hedefi tahmin edebileceğiniz gibi Dünya Kupası! Gelin, İngiltere’nin Dünya Kupası öncesindeki son durumuna bir göz atalım!

İngiltere B Grubu’nda Yer Alıyor

İngiltere; Dünya Kupası’nda B Grubu’nda mücadele edecek. ABD, İran ve Galler ile aynı grupta bulunuyor. İlk maçında 21 Kasım 2022 tarihinde saat 15.00’te İran ile karşı karşıya gelecek. Ardından, gruptaki ikinci maçında 25 Kasım 2022 tarihinde saat 22.00’de ABD ile karşılaşacak. Son olarak, 29 Kasım 2022 Salı günü saat 21.00’de Galler ile karşı karşıya gelerek grup aşamasını tamamlayacağını ifade etmeliyiz.

İngiltere; tahmin edebileceğiniz gibi B Grubu’nun favorisi! İngilizlerin bu gruptan lider olarak çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yalnızca ABD’nin İngiltere’yi zorlayabileceği düşünülüyor. İngiltere; gruptan ikinci olarak çıktığı takdirde A Grubu’nun ikincisi ile son 16 turunda karşı karşıya gelecek. A Grubu’nda Hollanda, Ekvador, Senegal ve Katar bulunuyor. İngiltere’nin son 16 turunda da pek zorlanmayacağı düşünülüyor. Çeyrek final ve sonrasında olacakları ise zaman gösterecek.

Harry Kane Turnuvaya Damga Vurmak İstiyor

İngiliz futbolunun 2010’lu yıllarda yetiştirdiği en önemli isim tahmin edebileceğiniz gibi Harry Kane! 1993 doğumlu oyuncu oldukça formda! Bugüne kadar İngiltere milli takımıyla toplam 73 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 50 gol atıp 14 asist yaptı. Bilhassa Euro 2020’de ortaya koyduğu performans ile alkışları topladı.

Harry Kane; 29 yaşında bir futbolcu olarak belki de son Dünya Kupası’nda elinden gelenin en iyisini yapmak istiyor. Ülkesini takım arkadaşları ile beraber en üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Hem santrafor hem de forvet arkası olarak forma giyebilen oyuncu; Kasım ayına kendisini en iyi şekilde hazırlamak istiyor.

İngiltere Üç Genç Yıldızına Güveniyor

İngiltere A Milli Futbol Takımı’nın tek yıldız ismi Harry Kane değil! Manchester City forması giyen Phil Foden, Chelsea’nin yıldızı Mason Mount ve Borussia Dortmund ile popülerliğine popülerlik katan Jude Bellingham da Dünya Kupası’nda parlayabilecek isimler arasında bulunuyorlar.

Phil Foden ve Jude Bellingham; İngiltere için harika bir orta saha ikilisini oluşturabilirler. Bunun yanı sıra, Mason Mount da takımın geriye düştüğü maçlarda ihtiyaç duyabileceği türden bir oyuncudur.