Dünya Kupası

FIFA Dünya Kupası Organizasyonlarının Durumunu Açıkladı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle dünyada spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Pek çok spor organizasyonu ileri bir tarihe ertelenirken, bazılarına ilişkin kararlar da yeni yeni açıklanmaya başladı.

FIFA, U17 ve U20 Kadınlar Dünya Kupası ve Futsal Dünya Kupası organizasyonlarına ilişkin de merak edilen bildiriyi yayınladı. İki organizasyonun da 2021 yılına ertelenmiş olduğu bilgisi resmen duyuruldu.

Koronavirüs salgını sebebiyle dünyadaki tüm büyük organizasyonlar da, diğer etkinlikler gibi ileri bir tarihe ertelenmeye devam ediyor. FIFA da bu anlamda merak edilen U17 ve U20 Kadınlar Dünya Kupası ile Futsal Dünya Kupası organizasyonlarının 2021 yılına ertelendiğini duyurdu.

Kosta Rika ve Panama ortaklığı ile organize edilen U20 Kadınlar Dünya Kupası’nın yanı sıra, ev sahipliğini Hindistan’ın yapacağı U17 Kadınlar Dünya Kupası’nın da ertelendiği duyuruldu.

2021 Yılına Ertelendiler

2020 yılının Ağustos ve Eylül aylarında oynanması planlanan U29 Kadınlar Dünya Kupası, 20 Ocak ve 6 Şubat 2021 tarihlerine ertelendi.

2020 yılının Kasım ayında oynanması planlanan U17 Kadınlar Dünya Kupası’nın da 17 Şubat ve 7 Mart tarihlerinde düzenleneceği belirtildi.

Ayrıca, bu yıl Eylül ve Ekim arasında Litvanya’da oynanacak olan Futsal Dünya Kupası da 12 Eylül ve 3 Ekim 2021 tarihinde olacak.

Güncel Yazılar