2022 FIFA Dünya Kupası

2022 FIFA Dünya Kupası Hazırlıklarına Çin Ekibi Başladı

Çin’in Wuhan kentinde başlayan yeni tip koronavirüs salgını, kısa sürede tüm dünyada etkisini gösterdi ve pandemi olarak ilan edildi. Bu süreçte ciddi kayıplar veren ülkeler ise, hala salgınla olan mücadelesine devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs salgını bu dönemde beraberinde hem ekonomik krizi hem de bazı sektörlerin ciddi anlamda durma noktasına gelmesine neden oldu. Dünyanın her yerinde spor faaliyetlerinin durmasına neden olan salgın hastalık, tüm spor organizasyonlarının da ileri bir tarihe ertelenmesine neden oldu.

Salgın tedbirleri kapsamında antrenmanlarını da yapamayan sporcular ise, bu süreçte bireysel çalışma şeklinde form koruma çabası ile karşı karşıya geldi. Hastalığın merkezi Çin’de ise durumlar her geçen gün bir adım daha normale dönmeye devam ediyor. Bu kapsamda Çin Milli Futbol Takımı ekibinin de 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri için hazırlıklara başladığı öğrenildi. 17 gün sürecek olan hazırlık kampına ise Çin Milli Futbol Takımı’nın Şanghay’da başladığı bilgisi edinildi.

Hazırlık Maçı Da Oynanacak

2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri hazırlıklarına başlayan milli takımın aksine, Süper Lig’de mücadele eden Şanghay SIPG ve Şanghay Shenhua ekipleri de kamp sürecinde hazırlık maçı oynayacak.

Bu süreçte ise Çin Milli Takımı’nda yurt dışından forma terleten tek isim Espanyollu Lei Wu’nun da bu dönem kampa katılmayacağı öğrenildi.