Dünya Kupası

FIBA Dünya Kupası’nın Ev Sahipleri Belirlendi

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği koronavirüs salgını nedeniyle ileri tarihe ertelenen müsabakalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Bu süreçten en fazla etki gören sektör ise spor dünyası oldu. Dünyadaki spor faaliyetlerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında askıya alınması veya tescil, şampiyon ilanı durumları da her geçen gün yeni kararlarla güncellenmeye devam ediyor.

Bu süreçte Dünya Kupası ve Tokyo Olimpiyatları gibi büyük çaplı spor organizasyonlarının da ileri bir tarihe ertelenmesi durumu yaşanıyor.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) da Dünya Kupası organizasyonunun tarihine ilişkin beklenen açıklamayı geçtiğimiz günlerde yaptı.

Final Maçı Manila’da Oynanacak

Basketbolda Filipinler, Japonya ve Endonezya 2023 yılında gerçekleşecek olan Dünya Kupası mücadelelerine ev sahipliği yapmış olacak. FIBA tarafından gerçekleştirilen bu organizasyonun tarihi ise 25 Ağustos 10 Eylül olarak belirlendi.

Merakla beklenen FIBA Dünya Kupası müsabakalarında ayrıca bir de ilk yaşanacak. 25 Ağustos ve 10 Eylül 2023 tarihleri aralığında gerçekleşecek olan organizasyonda birden fazla ev sahibi olacak.

Etkinliğin grup maçları ise Filipinler, Japonya ve Endonezya’da olacak. Organizasyonun heyecanla beklenen final maçı ise Filipinler’in başkenti olan Manila’da gerçekleşecek.

Güncel Yazılar