2022 Dünya Kupası

Barış Telli’den 2022 Dünya Kupası İtirafı Geldi

Ampute Milli Futbol Takımı sporcularından biri olan Barış Telli, takımının hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu sene Polonya’da düzenlenmesi planlanan Avrupa Şampiyonası’nda ise başarı elde edeceklerine inandığını ekledi. Hedefte ise 2022 Dünya Kupası mücadelesini kazanmak olduğuna dikkat çekti.

Ampute Milli Futbol Takımı’nda forma giyen Barış Telli, koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirmiş olduğu döneme ilişkin konuştu. Ayrıca kariyer ve hedeflerinden de bahseden sporcu, formunu evde spor yaparak korumaya çalıştığını ekledi.

Her gün düzenli olarak mekik, şınav ve barfiks çektiğini söyleyen milli sporcu, haftada bir defa teknik direktör ve futbolcu arkadaşları ile de çevrimiçi olarak görüştüklerini vurguladı.

Kendi ev sahipliğinde 2017 yılında İstanbul’da organize edilen Avrupa Şampiyonası’nı da son derece güzel değerlendirdiklerini söyleyen sporcu, finale çıkmanın büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

Ampute Sporlara Bakışı Değiştirdik

Şampiyona sürecinde oynanan tüm maçları kazanarak, final mücadelesinde İngiltere’yi 2-1 mağlup ettikleri maçı ise unutamadığının altını çizdi. Şampiyon olarak ülkeyi gururlandırdıklarını da söyleyen Barış Telli, aynı zamanda ampute sporlara olan bakışı da kökten değiştirdiklerini ekledi.

Hayallerine ve hedeflerine de değinen milli futbolcu, Polonya’da gerçekleşecek olan 2020 Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi. Başarıya inandıklarını belirten ay yıldızlı sporcu, asıl hedefin 2022 Dünya Kupası mücadelesini kazanmak olduğuna dikkat çekti.

Güncel Yazılar