Ali Koç

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı’ndan Duruma İlişkin Açıklama

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve sonrasında ise küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, spor kulüplerinin de bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden oldu. Galatasaray Spor Kulübü’nün ardından, Fenerbahçe Futbol Takımı’nda da koronavirüs bulgusuna rastlandı.

Yeni tip koronavirüs salgını Fenerbahçe Spor Kulübü’nü de olumsuz etkiledi. Sarı lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç, takımının durumuna ilişkin açıklamayı ise yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinde toplamda 6 kişide koronavirüs bulgusunun olduğunu bildiren Başkan, zor günlerin beklendiğine de dikkat çekti.

Futbol takımı içerisinde bir kişide ve bir de sağlık heyeti çalışanında yeni tip koronavirüs bulgusuna rastlanmış olduğunu ifade eden Koç, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde yapılan koronavirüs testlerinin kimlerde pozitif çıktığına ilişkin ise bilgi vermedi.

Testleri pozitif çıkan isimlerin de ileri tetkikleri ve tedavilerinin yapılması amacıyla da hastaneye sevkinin gerçekleşmiş olduğu belirtildi.

Numuneler Sağlık Bakanlığı’na Gönderildi Bilgilendirme Bekleniyor

Öte yandan Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı ile ilgili de bilgilendirme yapan Kulüp Başkanı, sarı lacivertli ekipte de hepsinin sporcu olmaması kaydıyla toplamda 6 kişide koronavirüs testlerini pozitif çıkmış olduğuna ilişkin konuştu.

Virüsün bulgusuna rastlanan kişilerin de numunelerinin de Sağlık Bakanlığı’na gönderilmiş olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı, bilgi kendilerine ulaşmış olduğunda da paylaşacağını söyledi.