Dubai Dünya Kupası

Dubai Dünya Kupası Koronavirüs Nedeniyle 1 Sene Ertelendi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs salgını, Dubai Dünya Kupası için de ertelenmeye neden oldu. Dünyanın pek çok yerinde spor müsabakalarının ertelenmesine sebep olan ve liglerin erkenden bitirilmesinde etken olan yeni tip koronavirüs, Dubai’yi de vurdu.

At yarışlarında dünyanın en önemli organizasyonları arasında yer alan Dubai Dünya Kupası, yeni tip koronavirüs sebebiyle bu sene gerçekleşmeyecek. Öncesinde salgın sebebiyle seyircisiz ve yan etkinlik olmadan yapılacağı bildirilen Dünya Kupası, vakaların giderek artması ve ölümlerin ciddi bir sayıya ulaşması sebebiyle, bir sene ertelenecek.

  1. Kez Düzenlenmesi Planlanıyordu

At yarışları konusunda son derece büyük bir alana ve prestije sahip olan Dubai müsabakaları, bu sene 25’inci olmak kaydıyla düzenlenecekti. Fakat planlar salgın sebebiyle uyum sağlamadı ve iptal edildiği açıklandı.

Konuya ilişkin açıklama ise resmi kaynaklar ve sosyal medya aracılığıyla gerçekleşti. Normal şartlarda 28 Mart gününde olması beklenen yarışın, bir sene sonraya ertelenmiş olduğu da böylelikle bildirilmiş oldu.

Öte yandan Basra Körfezi’nin yer aldığı ülkede, diplomatlar dışında ise tüm yabancı kişilerin ülkeye olan girişi yasaklanmış ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde tespiti sağlanan toplamda 153 vakadan 2 kişi de hayatını salgın sebebiyle kaybetmişti.