Fatih Terim Dünya Kupası’nda Boy Gösterebilir

Bu sezon Galatasaray ile birlikte girdiği yapılanmada Burak Elmas tarafından çok tartışmalı bir biçimde gönderilen Fatih Terim, 2022’de Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda boy gösterebilir. Türk futbolunun en önemli ve ünlü isimlerinden biri olan 68 yaşındaki teknik adamla alakalı basına yansıyan son haberlerde turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Katar Milli Takımı’nın teknik direktörlük koltuğuna efsanevi teknik direktörü getirtmek istediği iddia ediliyor.

Büyük Prestij

Türk futbolu ve Galatasaray denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Fatih Terim adına bu sezonun hiç iyi geçmediği kesin.

Geçen sezonun sonunda merhum başkan Mustafa Cengiz ile yaşadığı tartışmadan sonra yeni başkan Burak Elmas’ın seçim vaadi olan tecrübeli teknik adam Galatasaray ile iyi geçmeyen bir sezonun ortasında bir anda görevinden kovuldu.

Sarı Kırmızılı camiada hâlâ tartışılmaya devam eden bu kararla alakalı son olarak The Athletic’e röportajında kırgınlık hissettiğini belirten Terim, bununla birlikte basına yansıyan son haberlere göre çok prestijli bir görevle futbola geri dönebilir.

Galatasaray’ın iki başkan adayının da tecrübeli teknik adamla çalışmayacaklarını ima etmesi sonrasında şimdilik bu görevin defterini kapatan efsanevi teknik adam, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar’ın Milli Takım’ının başına geçirilebilir.

Basında yer alan haberlere göre Katar Milli Takımı’ndan geçmişte de teklifler alan Fatih Terim o dönemin şartları nedeniyle bu teklifleri reddetmişti ancak bu sefer göreve sıcak bakıyor olabilir.

UEFA Görevlendirmesi

Öte yandan kariyeri boyunca birçok uluslararası teknik direktörden övgüler alan Fatih Terim’e hayran olan isimlerden birisi de Arsenal’in efsanevi teknik direktörü Arsene Wenger’di.

Şu sıralar UEFA’da görev yapan Fransız teknik adamın futbolu geliştirmek adına kurduğu kadroda Fatih Terim’e de görev vermek istediği iddia edilirken bahse konu iddiada 68 yaşındaki teknik adamın Dünya Kupası’nda boy gösterebilme ihtimalini düşünerek bu teklifi reddettiği ifade ediliyor.

Türk futbolunun en büyük isimlerinden biri olan ve futbolumuzun en büyük başarılarında imzası olan teknik adam, Türkiye için büyük bir efsane ancak Katar adına da efsane olması gerçekten çok muhtemel.

Bu bağlamda özellikle Haziran ayının son günleri işaret edilirken Katar tarafının tecrübeli teknik adam konusunda ısrarcı olduğu da ifade ediliyor. Galatasaray ile yaşadığı kırgınlıklar ve başkan adaylarının da kendisiyle çalışmamayı düşünmesi, Milli Takım koltuğunda da Kuntz’un oturuyor olması Terim’i bu maceraya atılırken görmemizi sağlayabilir.

Uluslararası anlamda en prestijli teknik direktör olan Galatasaray efsanesi, UEFA kupasını kaldırdıktan sonra İtalya serüvenine atılmış ve burada Milan Fiorentina gibi takımları çalıştırmıştı. Bu bağlamda gözü kara bir teknik direktör olduğunu ispat eden Fatih Terim’in Dünya Kupası’nın organizatörünün başında hocalık yapması hem maddi anlamda hem de prestij anlamında büyük bir kazancı beraberinde getirebilir.