Carlo Ancelotti Dünya Kupası Favorisini Açıkladı

Dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan Dünya Kupası’nın 2022 edisyonu yılın sonbahar aylarında Katar’da düzenlenecek. Turnuvaya artık oldukça kısa bir süre kalırken bu kısa süre içerisinde futbolun en büyük figürleri de kendilerinin destekleyeceği takımları açıklamaya devam ediyorlar. Bununla birlikte İspanyol devi Real Madrid’in başarılı teknik adamı Carlo Ancelotti de bu kervana katılan isimlerden biri oldu ve İtalya’nın kupaya gidememesinden sonra turnuvada Kanada’yı destekleyeceğini ifade etti.

Yaşayan Efsane

Futbolun en büyük ve uluslararası organizasyonu olan Dünya Kupası’nın 2022 edisyonu Katar’da düzenlenecek ve ülkenin hava şartları nedeniyle tarihte ilk kez sonbahar aylarında mücadele edilecek.

Bu konuyla alakalı olarak tartışmalar süredursun futbolun birçok figürü her nerede oynanırsa oynansın belirli bir heyecanı vaat eden Dünya Kupası’nın bu tarafını şimdiden hissetmeye başladı. Aktif futbolcular, eski futbolcular ve teknik adamlar kendileri adına en iyi takımın hangisi olduğunu ifade ederken bu kervana katılan isimlerden birisi de Real Madrid’in teknik direktörü Carlo Ancelotti oldu.

Real Madrid ile La Liga şampiyonu olması durumunda 5 büyük ligde şampiyonluk sevinci yaşamayı başaran ilk teknik direktör olarak tarihe geçme şansını yakalayacak olan İtalyan teknik adam, kendi ülkesinin turnuvadan elenmesinden hoşnut değil.

Bununla birlikte kurt teknik adam 2022 Dünya Kupası’nda Kanada Milli Takımı’nı ayrı bir ihtimamla izleyeceğini söylemekten de kaçınmadı. Bu bağlamda oldukça farklı bir tercihte bulunan Ancelotti’nin futbola bakışı da düşünüldüğünde bir bildiği olduğuna inanmamak mümkün değil.

Tanıdık İsimler

Bununla birlikte Carlo Ancelotti’nin de işaret ettiği Kanada Milli Takımı’nın eleme safhasında en çok dikkat çeken takımlardan biri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

34 sene sonra ilk kez Dünya Kupası’na katılacak olan Kuzey Amerika temsilcisinde bu başarının gelmesini sağlayan isimlerden birkaçı da Türk futbolseverler adına oldukça tanıdık. Bu isimlerden en çok öne çıkanı ülkesinin forması altında gol atmaya doyamayan ve bu paralelde Kanada Milli Takımı tarihinin en çok gol atan oyuncusu olmayı başaran Beşiktaşlı Cyle Larin.

Başarılı oyuncu Beşiktaş’ta geçen sezon gösterdiği performansı bu sezon devam ettirmeyi başaramadı ancak ülkesi adına sahaya çıktığı maçlarda rakip fileleri havalandırmak konusunda hiçbir sorun yaşamadı.

Bir diğer Kanadalı oyuncu ise yine Beşiktaş’ta forma giyen ve takımın yaşayan efsanesi haline gelen Atiba Hutchinson. Tecrübeli orta saha oyuncusu zamana meydan okuyan profesyonelliği sayesinde hem Beşiktaş’ta hem de Kanada Milli Takımı’nda başarılardan başarılara koştu ve ülkesinin Dünya Kupası’na gidebilmesinde önemli bir rol oynadı.

Öte yandan Hatayspor’un başarılı sol beki Sam Adekugbe’nin de Kanada Milli Takımı forması giyen başarılı oyunculardan biri olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu bağlamda Türk futbolseverlerin bazıları için desteklenecek takımlardan biri de yine Kanada olacak.