Carlos Bilardo

Efsane Carlos Bilardo Koronavirüse Yakalandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Her geçen gün artan vaka sayısı ile endişeleri daha da artıran bu durum, spor dünyasından da çok sayıda kişiyi olumsuz etkiledi.

Arjantin Milli Futbol Takımı’nı 1986 senesinde Dünya Kupası şampiyonluğuna taşımayı başaran eski teknik adam Carlos Bilardo, koronavirüs salgınına yakalananlardan biri oldu.

Arjantin Milli Futbol Takımı denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Teknik Direktör Carlos Bilardo, koronavirüse yakalandı.

1986 yılında Arjantin Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran ve şampiyonluğa ulaştıran eski Teknik Direktör, Adams-Hakim sendromu hastalığı ile de mücadele etmesi ile biliniyor. 82 yaşındaki eski teknik adamın çeşitli sağlık sorunları söz konusu olurken, Kovid-19 salgınında ise hastalık belirtisi göstermediği bilgisi edinildi.

Kovid-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen, herhangi bir belirti göstermediği için umutlandıran efsane teknik adam için ise geçmiş olsun dilekleri yağdı.

Arjantin 1986’dan Beri Dünya Kupası Kazanamıyor

Hem formasını giymiş olduğu hem de çalıştırıcılığını yapmış olduğu Estudiantes Kulübü de efsane için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Başkent Buenos Aires’teki evinde bakımı yapılan Carlos Bilardo, efsane Maradona’nın bulunduğu Arjantin kadrosu ile de biliniyor.

Öte yandan Arjantin Milli Futbol Takımı, 1986 yılından beri de Dünya Kupası’nda şampiyonluk sevici yaşayamaması ile biliniyor.

Güncel Yazılar