Dünya Kupası

Dünya Kupası İçin Ev Sahipliği Yapacak Ülkeler Belli Oldu

Koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin ciddi anlamda aksamasına neden oluyor. Bu süreçte ileri tarihe ertelenen çok sayıda organizasyonun yanı sıra, yok sayılan ligler de  söz konusu oldu. Öte yandan salgının bu kadar etkili olması, dünyada yaşanan küresel çaplı bir ekonomik krizin yaşanmasına da neden oldu. Bu da çok sayıda ülkenin organizasyonlardan geri çekilmesine neden oldu.

 

Koronavirüs salgınından ciddi boyutta etkilenen spor faaliyetleri, beraberinde ekonomik kriz sıkıntısının yaşanmasına da neden oldu. FIFA 2023 Kadınlar Dünya Kupası organizasyonundan öncelikli olarak Brezilya ardından ise Japonya ayrılma kararı almıştı.

 

Alınan ayrılık kararının ardından, organizasyonun ise Avustalya ve Yeni Zelanda ülkeleri arasında ortaklaşa olarak düzenleneceği açıklanmıştı. Turnuvanın hangi tarihlerde düzenleneceği merak edilirken, konuya ilişkin merak edilen sorunun cevabı verildi.

 

Kolombiya’ya Karşı Yarıştılar

 

Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinin ortaklaşa olarak düzenleyeceği 2023 Kadınlar Dünya Kupası organizasyonu için 10 Temmuz ve 20 Ağustos 2023 tarihleri aralığında düzenlenecek.

 

Ev sahipliği konusunda Kolombiya ile yarışan iki ülke böylelikle iş birliği neticesinde yarışı da kazanmış oldu.

Konuya ilişkin açıklama ise FIFA’dan geldi. 10 Temmuz ve 20 Ağustos 2023 tarihleri aralığında düzenlenecek olan organizasyon, şimdiden ise büyük bir heyecana neden oldu.

Güncel Yazılar