Cüneyt Çakır Dünya Kupası Aday Hakem Seminerinde

Türkiye’deki kaotik futbol ortamında ve bitmek bilmeyen hakem tartışmalarında daima başrolde yer alan hakemlerden birisi olan Cüneyt Çakır, buna rağmen birbirinden değerli organizasyonlarda düdük çalmaya devam ediyor. Türk hakemliği konusunda zirve hakem olarak gösterilen ve 21’inci yüzyılın en iyi hakemleri arasında sayılan Cüneyt Çakır, 2022’de Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda görev yapmaya aday olan hakemlere verilen seminere davet edildi.

Cüneyt Çakır Dünya Kupası’nda Düdük Çalmaya Aday

Türk futbolunun daima tartışılan ve uzun bir süre daha tartışılmaya devam edecek olan hakemlik müessesinde başrolü oynayan isimlerden birisi de Cüneyt Çakır.

Başarılı hakem, Avrupa’daki kalitesini Türkiye’de göstermemekle, taraf tutmakla, eyyama başvurmakla ve başka birçok başka suçlamayla itham edilmeye devam ederken, FIFA ve UEFA Cüneyt Çakır’ı her organizasyonunda görmek istiyor.

21’inci yüzyılın en iyi hakemleri arasında sayılan ve Şampiyonlar Ligi Finali’nden Dünya Kupası’na kadar pek çok önemli organizasyonda görev yapan Cüneyt Çakır, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda da düdük çalmaya aday hakemler arasındaydı.

Nitekim FIFA tarafından verilen ve 17 Ocak-21 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası Aday Hakem Seminerlerine de davet edilen Cüneyt Çakır, burada çeşitli konularda eğitim alacak.

Cüneyt Çakır ile birlikte 20 Hakem ve 16 Video Yardımcı Hakem olmak üzere 36 hakemin katıldığı FIFA Dünya Kupası Aday Hakem Seminerlerinde, saha içi uygulamaları, görüntü analizleri, fiziksel yeterliliğe dair testler, kural sınavları ve VAR eğitimi verilecek.

Türk Polisler de Katar’da Görev Yapacak

TFF tarafından yapılan açıklamayla birlikte 2022 Katar Dünya Kupası’nda görev yapması bir aksilik olmazsa kesin olduğu anlaşılan Cüneyt Çakır, Katar’da kendisini pek yalnız hissetmeyecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Kemer ilçesinde bir otelde düzenlenen Güvenlik Daire Başkanlığı Değerlendirme Toplantısında birçok konuya dair açıklamalarda bulunan Soylu, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda Türk Polisinin de görev yapacağını duyurdu.

3 bin çevik kuvvet, 100 özel harekat, 50 bomba arama köpeği ve idarecisi, 30 çevik kuvvet köpeği ve idarecisi, 50 bomba uzmanı ve diğer personeller olmak üzere 3.250 Türk Polisinin Katar’da düzenlenecek turnuva esnasında güvenliğin sağlanmasına destek olacağını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ayrıca 677 Katarlı güvenlik personelinin 38 farklı alanda Türk Polisinden eğitim aldığını duyurdu.

Kupa tarihinde ilk kez yaz ayları dışında düzenlenen ve ilk kez Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası olmasıyla da dikkat çeken Katar 2022 Dünya Kupası, 21 Kasım 2022 ile 18 Aralık 2022 tarihleri arasında oynanacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2022 Katar Dünya Kupası’nda görev yapacak olan 3 bini aşkın Türk Polisine 45 günlük geçici süreçte 1 milyondan fazla taraftarın gelmesi beklenen organizasyonda asayişi sağlayabileceklerine dair net bir güven duyduğunu da sözlerine ekledi.