Beşiktaş’ın Yıldızı Dünya Kupasını Seçti

Bu sezon Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Beşiktaş’ta forma giyen Kevin N’Koudou Dünya Kupası’nda boy gösterecek oyuncular arasına eklendi. Fransız asıllı olan ve Horozların genç milli takımlarında forma giyen başarılı oyuncu, kendisine Kamerun Milli Takımı’ndan gelen teklifi kabul etti ve Kamerun Milli Takımı’ndan yana Milli Takım tercihini yaptı. 2022 yılının sonbahar aylarında düzenlenecek turnuvada mücadele edecek olan takımlardan biri olan Kamerun Siyah Beyazlı taraftarların başka bir gözle izleyeceği bir takım olacak.

Zorlu Tercih

Bu sezon hem Süper Lig’de hemde Şampiyonlar Ligi’nde çok ciddi hayal kırıklıkları yaşayan Beşiktaş’ta bu hayal kırıklığının bir parçası da Kevin N’Koudou oldu. Geçtiğimiz sezon teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde bambaşka bir oyuncu haline gelen N’Koudou bu sezon sakatlıkları nedeniyle sezonun çok büyük bir kısmında forma giyemedi ve bu durum Beşiktaş’ı da çok derinden etkiledi.

Bununla birlikte Fransız asıllı oyuncu Kamerun’a da dayanan kökleri sayesinde ülkesinin Milli Takımı’ndan teklif almıştı. Bu konuda bir tercih yapması gereken N’Koudou’nun tercihiyle alakalı basına yansıyan son haberler yıldız oyuncunun tercihini Kamerun’dan yana kullandığı yönünde ifadelerle doluydu.

Bu bağlamda yıldız oyuncunun bir anlamda Dünya Kupası’nda da forma giymeyi tercih ettiğini dile getirmek yanlış olmaz. Kamerun Milli Takımı 2022’de Katar’da olacak takımlar arasına adını yazdırmayı başarmıştı ve N’Koudou da eğer ülkesinin kadrosuna davet edilirse Katar’da Beşiktaş’ı temsil edecek takımlardan biri olacak.

Önemli Dönüşüm

2019/2020 sezonunda İngiliz temsilcisi Tottenham’dan 4 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Beşiktaş’a transfer olan Kevin N’Koudou, 3’üncü sezonunu geçirdiği Beşiktaş’ta taraftarları gruplaştıran oyunculardan biri oldu.

İlk geldiği dönemde Tottenham tarafından denenmiş ve oldukça önemli başka takımlarda da forma giymiş bir oyuncu olarak heyecan veren 27 yaşındaki oyuncudan beklentiler yüksekti ancak takımın o dönemki durumuna da bağlı olarak Kamerunlu oyuncunun performansı da çok düşüktü.

Çok hızlı bir oyuncu olmasına ve birebirlerde çok etkili olmasına rağmen gol vuruşlarında ve oyun bilgisi konusunda sıkıntılar yaşayan yıldız oyuncu, 2020/2021 sezonunda Sergen Yalçın ile birlikte inanılmaz etkili bir silah haline geldi ve bu sayede Kamerun Milli Takımı’nın da gözüne girdi.

Bu sezon bahsedildiği gibi sakatlıkları nedeniyle uzun bir süre forma giyemeyen 27 yaşındaki başarılı kanat oyuncusu, 2022 yılının sonbahar aylarında Dünya Kupası’nda boy gösterecek oyuncular arasına adını yazdırabilir.

Beşiktaş ile olan sözleşmesi gelecek senenin Haziran ayında bitecek olan oyuncunun Dünya’nın en büyük turnuvasında forma giyme ihtimali de oldukça heyecan verici. Zira eğer N’Koudou bu turnuvada iyi bir performans sergilemeyi başarırsa oyuncu tekrardan transfer marketine girebilir ve Beşiktaş oyuncusundan çok önemli bir bonservis bedeli elde etme şansını yakalayabilir.