Osman Çakmak

Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak Açıklama Yaptı

Ampute Milli Futbol Takımı, Antalya’da Avrupa Şampiyonası için hazırlıklara devam ediyor. Ekibin Teknik Direktörü Osman Çakmak ise, en büyük hayalinin Türkiye’ye dünya kupasını getirmek olduğunu belirtti.

Ülkemize arkadaşları ile birlikte dünya ikinciliği ve Avrupa şampiyonluğu heyecanını yaşatan Ampute Milli Futbol Takımı’nın o zaman ki kaptanı şimdiler ekibin teknik adamı oldu. Konuyla ilişkin açıklama yapan Osman Çakmak, “Türk halkına bir dünya kupası borcum var” ifadelerini kullandı.

Şırnak Şenova’da gönüllü olarak gitmiş olduğu komandoluk görevinde mayına basarak bir ayağını kaybeden Osman Çakmak, gazilik unvanı ile devam etmiş ve 10 sene boyunca Ampute Milli Futbol Takımı’nda büyük başarılara imza atmıştı.

Hedef Dünya Kupası

Başarılı sporcu, Dünya Kupası finalinde kaçırmış olduğu penaltının sonrasında ise ikinci olmuş ve Türk halkından haklarını helal etmelerini istemişti. Ardından da Avrupa Şampiyonasının final maçında uzatma dakikalarında atmış olduğu golle şampiyonluk getiren oyuncu, şimdi ise ekibin teknik adamı olarak Dünya Kupası’nı ülkeye getirmek istiyor.