Uruguay Dünya Kupası’nda Fark Yaratmayı Hedefliyor

2022 Dünya Kupası için geri sayım başladı. Turnuvanın başlamasına 100 günden daha kısa bir süre kaldı. Kulüp sezonu tüm dünyada devam ediyor. Ancak, futbolcuların aklında bir yandan da Dünya Kupası bulunuyor. Dört yılda bir düzenlenen bu turnuvada kazanan olmak ve kariyerini Dünya Kupası ile taçlandırmak; hiç tartışmasız her futbolcunun hayali!

Uruguay; dünyanın en güçlü milli takımlarından birisi! Gelin, Uruguay’ın 2022 Dünya Kupası’ndaki şansına yakından bakalım!

Uruguay H Grubu’nda Yer Alıyor

Uruguay; 2022 FIFA Dünya Kupası’nda H Grubu’nda mücadele edecek. Diğerlerine kıyasla daha zor ve çekişmeli bir grupta yer aldığından bahsetmek gerekir. Uruguay’ın grubunda Portekiz, Gana ve Güney Kore bulunuyor. Uruguay; grup birinciliği için Portekiz ile çekişecek. Ancak, Gana ve Güney Kore’yi de dikkate almak gerekir. Fernando Muslera ve arkadaşları; bu gruptan birinci olarak çıkmak adına ellerinden geleni yapacaklar. Fakat, Uruguay’ın işinin bir hayli zor olduğunu söylemek gerekir.

Şimdi de Uruguay’ın maç programına yakından bakalım! Uruguay; ilk maçında 24 Kasım 2022 tarihinde Güney Kore ile karşı karşıya gelecek. Ardından, 28 Kasım 2022 tarihinde Portekiz ile karşılaşacak. Son olarak, 2 Aralık 2022 tarihinde Gana ile gruptaki son maçını oynayacak.

Uruguay; bu gruptan çıktığı takdirde G Grubu’ndaki takımlardan birisiyle eşleşecek. G Grubu’nda Brezilya, Sırbistan, İsviçre ve Kamerun yer alıyor. Uruguay; grubu ikinci olarak bitirdiği takdirde son 16 turunda Brezilya ile eşleşebilir. Bir başka deyişle, henüz son 16 turunda bir erken final yaşanabilir.

Fernando Muslera, Edinson Cavani ve Luis Suarez İçin Son Dünya Kupası Olacak

Uruguay’ın kadrosunda geçmişten bu yana dünyaca ünlü yıldızlar bulunuyor. Onlardan birisi tahmin edebileceğiniz gibi Fernando Muslera! 1986 doğumlu kaleci; 2009 yılının Ekim ayından bu yana milli formayı giyiyor. Bugüne kadar milli formayla 131 resmi maça çıktığını ifade etmeliyiz. 36 yaşındaki oyuncu; 2011 – 2012 sezonundan bu yana Galatasaray’da forma giyiyor. Sarı kırmızılı takım ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Fernando Muslera; 2022 Dünya Kupası’nda büyük ihtimalle son defa Uruguay kalesini koruyacak.

Luis Suarez; Uruguay’ın yetiştirdiği en önemli golcülerden birisi! 1987 doğumlu oyuncu; bugüne kadar milli formayla 130 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 65 gol atıp 37 asist yaptı. 35 yaşındaki oyuncu; Atletico Madrid’den ayrılarak ülkesinin takımlarından Nacional’e geri döndü. Luis Suarez; kendisini Dünya Kupası için hazırlıyor. Bu turnuvada yer alarak kariyerini güzel bir şekilde sonlandırmayı hedefliyor.

Uruguay milli takımına veda etmeye hazırlanan isimlerden bir diğeri de Edinson Cavani! 1987 doğumlu golcü; milli formayla 129 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 56 gol atıp 17 asist yaptı. O da tıpkı Luis Suarez gibi bu turnuva ile milli formaya veda etmeye hazırlanıyor.