Ukrayna Sahasında Bosna Hersek İle Berabere Kaldı 1-1

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda Ukrayna, 12 Ekim Salı günü kendi sahasında Bosna Hersek’i konuk etti. L’Viv Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan golleri ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Ev sahibi Ukrayna’nın karşılaşmadaki golünü Andriy Yarmolenko kaydetti. Konuk takım Bosna Hersek’in golünü ise Anel Ahmedhodzic attı.

Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Oleksandr Petrakosvski yönetimindeki ev sahibi Ukrayna, 2022 Dünya Kupası D Grubu’nda altıncı beraberliğini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen teknik direktör Ivaylo Petev önderliğindeki konuk takım Bosna Hersek ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda 4. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Ukrayna Sahasında Bosna Hersek İle Berabere Kaldı 1-1

Ukrayna ve Bosna Hersek’in Karşılıklı Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda oynanan mücadeleye ev sahibi Ukrayna, rakibi Bosna Hersek karşısında Pyatov, Zabarnyi, Krivtsov, Matviyenko, Stepanenko, Shaparenko, Tymchyk, Sobol, Yarmolenko, Tsygankov ve Yaremchuk 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Bosna Hersek ise rakibi Ukrayna karşısında Sehic, Hadzikadunic, Stevanovic, Civic, Nalic, Hadziahmetovic, Kolasinac, Gojak, Prevljak ve Edin Dzeko 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 15. Dakikasında ev sahibi Ukrayna, Viktor Tsygankov’un asistinde Andriy Yarmoenko’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakaladı.

Fakat takımlar son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları diğer gol ve golleri ilk yarıda bulamadılar.

Böylece ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona ermiş oldu. Maçın 77. Dakikasında konuk takım Bosna Hersek, Miroslav Stevanovic’in asistinde Anel Ahmethodzic’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakaladı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Ukrayna, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Bosna Hersek ile 1 – 1 berabere kaldı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Ukrayna’da Yaremchuk ve Shaparenko; konuk takım Bosna Hersek’te ise Civic, Ahmedhodzic, Prevljak ve Kolasinac maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Öte yandan iki takım arasındaki bu maçta ev sahibi Ukrayna’da Sikan, Sydorchuk, Zubkov ve Buletsa; konuk takım Bosna Hersek’te ise Saric, Prcic, Demirovic ve Kovacevic oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Ukrayna Sahasında Bosna Hersek İle Berabere Kaldı 1-1

Ukrayna ve Bosna Hersek 1’er Puan Aldılar

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında rakibi ile berabere kalan ev sahibi Ukrayna, 1 puanı hanesine yazdırdı. Ev sahibi Ukrayna, aldığı bu 1 puan ile D Grubu’nda puanını 9 yaptı ve ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.

Diğer yandan deplasmandan beraberlikle dönen konuk takım Bosna Hersek ise aldığı 1 puan ile C Grubu’nda puanını 7 yaptı ve dördüncü sırada kendisine yer buldu.