TÜRKİYE’DE LETONYA MAÇI 3-3 BİTTİ

Milli takımımız Türkiye dün akşam, 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te Letonya ile karşılaştı. Maç İstanbul’da Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynandı.

Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan milli takımımız Türkiye ne yazık ki istediği başarıyı elde edemedi ve maç beraberlikle sonuçlandı. Maçın ardından bir puanı kendi hanesine yazdıran milli takımımız Türkiye 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında G Grubu’nda yedi puana ulaştı yine lider konumunda yer alıyor.

TÜRKİYE ÜÇ GOL ATTI YETMEDİ

Milli takımımız Türkiye Letonya karşısında oynayacağı maç için tüm hazırlıklarını tamamlamıştı. Maçın ilk golü milli takımımızdan geldi mi bizim çocuklar henüz daha ikinci dakika olmadan gol perdesini açtılar. Kenan Karaman ilk golü attı ve skor 1-0 oldu.

Golü erkenden bulan milli takımımız Türkiye oldukça formda bir şekilde sahada ter dökmeye devam etti. 33. dakikada Hakan Çalhanoğlu ceza sahası dışından uzun bir şut vuruşu yaptı o topta ağlar ile buluştu skor 2-0 oldu.

35. dakikada ise bu sefer Letonya kendi takımı için gol perdesini araladı ve Roberts Savalnieks Takımı için gol attı ve fark bire düştü skor 2-1 oldu. İki ya da başka bir gol pozisyonu olmadığı için 45 dakikanın sonunda milli takımımız, bizim çocuklar bir farkla soyunma odalarına geçtiler.

İKİNCİ YARI TÜRKİYE’DE PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ

Maçın ikinci yarısında Letonya oldukça baskın bir performans sergiledi. İlk yarıda golleri erken bulan milli takım Türkiye maçın o dakikasından sonra maça istediği kadar açılmadı ve goller gelmedi.

İkinci yarıda maçın 52. dakikasında Mert Müldür’e faul yapan Letonyalı oyuncuya Polonyalı hakem faul karar verdi ve Türkiye’ye penaltı hakkı verdi.52. dakikada penaltı hakkı kazandı ve penaltı topun başına Burak Yılmaz geçti. Burak Yılmaz şutunu vurdu ve skor 3-1 oldu.

Tam fark açılıyor ve seviniyor derken Letonya 57. dakikada farkı tekrar bire indirdi. Roberts Uldrisis gol attı ve skor 3-2 oldu.

Ardından 79. Dakikada Letonya tekrar sahneye çıktı ve skoru eşitledi. 79. Dakikada David Ikaunieks attı ve maç skoru 3-3 oldu. Maçın 79. dakikasından sonra milli takım Türkiye Letonya kadar oyuna bastırmaya çalışsa da gol ne yazık ki gelmedi.

Maçın ikinci yarısında Letonya oldukça iyi bir şekilde kapandı ve savunmasını başarılı bir şekilde yönetti. Maçın sonucu 3-3 bitti ve her takım birer puan alarak sahadan ayrıldı. Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında kendi grubunda yedi puana ulaştı Letonya ise bir puana ulaştı. Türkiye ile Letonya maçları 1924’e dayanıyor.

Türkiye’nin tek galibiyeti Letonya karşısındaki 1924’te oynanan maçı. Ondan sonra oynanan altı maçta ise galibiyet kazanamadı Türkiye. Eylül ayında Karadağ ile tekrar 2022 Dünya kupası elemeleri maçlarını kaldığımız yerden devam edeceğiz.