Türkiye Son Dakikada Galibiyetten Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Türkiye, 1 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında Karadağ’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 2 – 2 berabere sona erdi. A Milli Futbol Takımı’mızın gollerini Cengiz Ünder ve Yusuf Yazıcı atarken; konuk takım Karadağ’ın gollerini ise Adam Marusic ve Risto Radunovic attı.

Türkiye ve Karadağ Maçının Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Vodafone Park’ta Türkiye ile Karadağ karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Türkiye, rakibi Karadağ karşısında Altay Bayındır, Mahmet Zeki Çelik, Merih Demiral, Mert Müldür, Kaan Ayhan, Okay Yokuşlu, Cengiz Ünder, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Karadağ ise rakibi Türkiye karşısında Milan Mijatovic, Igor Vujacic, Zarko Tomasevic, Markı Vesovic, Stefan Savic, Sead Haksabanovic, Nebojsa Kosovic, Aleksandar Scekic, Adam Marusic, Drasko Bozovic ve Uros Urevic 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 9. Dakikasında ev sahibi Türkiye, Kenan Karaman’ın asistinde Cengiz Ünder’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı.

Maçın 30. Dakikasında ev sahibi Türkiye, bu kez Cengiz Ünder’in asistinde Yusuf Yazıcı’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 40. Dakikasında konuk takım Karadağ, Nebojsa Kosovic’in asistinde Adam Marusic’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 1 sona erdi. Maçın son anlarında 90+7. Dakikasında konuk takım Karadağ, Risto Radunovic’in frikikten attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 2 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Türkiye, kendi evinde konuk ettiği Karadağ ile 2 – 2 berabere kaldı.

Türkiye ve Karadağ’ın Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Türkiye, kendi sahasında konuk ettiği Karadağ ile yenişemedi ve bu mücadele 2 – 2 berabere sona erdi. Bu sonuç ile beraber 1’er puanı paylaşan takımlardan Türkiye, grupta puanını 8 yaparken; Karadağ ise puanını 7 yaptı.