Türkiye Kendi Sahasında Norveç İle Berabere Kaldı 1-1

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Türkiye, 8 Ekim Cuma günü kendi sahasında Norveç’i konuk etti. Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

A Milli Futbol Takımı’mız adına maçtaki tek golü Galatasaray forması giyen genç futbolcu Kerem Aktürkoğlu kaydetti. Konuk takım Norveç’in golünü ise Belçika’nın Genk takımında oynayan Kristian Thorstvedt attı.

Karşılıklı Atılan Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 6. Dakikasında ev sahibi Türkiye, Cengiz Ünder’in asistinde Kerem Aktürkoğlu’nun attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 41. Dakikasında Norveç, Andreas Hanche Olsen’in asistinde Kristian Thorstvedt’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakalamış oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Türkiye hem de konuk takım Norveç, tehlikeli gol pozisyonlarına girmeyi başardılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar.

Böylece Türkiye, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Norveç ile 1 – 1 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Türkiye’de Berat Özdemir, Yusuf Yazıcı ve Kaan Ayhan; konuk takım Norveç’te ise Morten Thorsby ve Andreas Hanche Olsen maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede Türkiye’de Berkan Kutlu, Kaan Ayhan, Taylan Antalyalı, Yusuf Yazıvı ve Kenan Karaman; konuk takım Norveç’te ise Daehli, Aursnes, Berisha ve Ryerson oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Takımlar 1’er Puan Aldılar

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda oynanan mücadelede takımlar birbirine üstünlük sağlayamadıkları için 1’er puanı paylaştılar.

Böylece A Milli Futbol Takımı’mız G Grubu’nda puanını 12 yaptı ve üçüncü sırada kaldı. Diğer yandan konuk takım Norveç’te G Grubu’nda 14 puan ile ikinci sırada kaldı.