Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Derbi Heyecanı Sona Erdi

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’de 21’inci hafta müsabakası için Galatasaray ve Fenerbahçe ekipleri karşı karşıya geldi. Nefes kesen derbi mücadelesinin kazananı sarı kırmızılı ekip oldu. Oyun 80-77 skorla sona erdi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci haftanın en büyük heyecanı Galatasaray ve Fenerbahçe ekipleri arasında yaşanan derbi heyecanı oldu. İki ezeli rakibin kozlarını paylaşmış olduğu oyun 80-77 skorla sona erdi. Kazanan dişi aslanlar oldu.

Cimbomun ev sahipliğini yapmış olduğu müsabaka Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynandı. Yönetim kadrosunda Orkun Yurtdaş, Göksun Öz ve Umut Özgün Ergin’in görev aldığı oyun nefesleri kesti.

Ligin 16’ıncı galibiyetini yaşayan sarı kırmızılı ekip olurken, Fenerbahçe Öznur Kablo ekibi ise, 2’inci kez mağlubiyet yaşadı.

Soyunma Odasına Girilen Üstünlük Maç Sonuna Kadar Devam Etti

Müsabakanın ilk çeyreği iki ekibin de eşit skorları ile 18-18 olarak sona erdi. İkinci periyotta atağa geçen sarı kırmızılı ekip, soyunma odasına 42-39 skorla girmeyi başardı.

Mücadelenin ikinci yarısında üçüncü çeyrek sonucu yine cimbomun lehine 64-58 skorla sonuçlandı. Müsabakanın ikinci periyodundan itibaren baskınlığını korumayı başaran dişi aslanlar, sahadan 80-77 skorla galip ayrılmayı başardı.

Oyunun skorer isimleri ise Galatasaray ekibinde 29 sayı ile Hartley olurken, Fenerbahçe’de 24 sayı ile Iagupova oldu.