TÜRKİYE 2021 DÜNYA KUPASINA HOLLANDA İLE BAŞLIYOR

Milli takımımız Türkiye 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde G grubunda yer alıyor. 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri kaldığı yerden devam edecek. Yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Türkiye ve Hollanda karşı karşıya gelecek.

Türkiye’nin, milli takımın ev sahipliğinde oynanacak olan Hollanda maçı İstanbul’da görülecek. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan maç 20’de başlayacak. Maçı her zamanki gibi milli maçların resmi yayın kuruluşu olan TRT 1 üzerinden izleyebilirsiniz.

ŞENOL GÜNEŞ VE ÖĞRENCİLERİ MAÇA HAZIR

A Milli futbol takımımız Senol Güneş yönetiminde maç için tüm hazırlıklarını tamamladı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Fransa’daki milli oyuncularımızın gelip gelmeyeceği belirsizdi. Türkiye futbol federasyonu Fransa yönetimi ile özel olarak iletişime geçti ve Fransa’nın ab ülkesi olmayan ülkelere milli maç izin oyuncu izni vermeyeceği kararını değiştirdi. Fransa’da oynayan milli oyuncularımız özel bir uçak ile İstanbul’a getirildi.

Avrupa’da oynayan milli oyuncularımız haricinde Süper Lig takımlarında doldukça başarılı performanslar sergileyen milli oyuncularımız maç kadrosunda yerlerini aldılar. Şenol Güneş’in ekibinde her oyuncunun yedi olacak şekilde oldukça kalabalık bir grup var.

Dört kaleci ile milli maçları çıkacak olan Türkiye yine aynı şekilde defansta ve orta sahada da oldukça yedeklere sahip. Maçın hakemlik görevlerini ise İngiltere futbol federasyonu ekibinden üç kişi oluşturuyor. Orta saha hakemi Micheal Oliver olacak. Stuart Burt ve Simon Bennet de onun yardımcıları olacak. Paul Tierney ise karşılaşmamın 4. Hakemi olarak sahaya çıkacak.

A milli takımımız Türkiye dünya kupası maçlarında 98 yılı geride bıraktı. Geçtiğimiz bu 98 yılda 313 resmi ve 273 özel maç olmak üzere toplamda 586 maça çıkan Türkiye 222 galibiyet 140 beraberlik ve 224 yenilgi alarak sahadan ayrıldı. Bu 222 galibiyetin bir tanesi hükmen galibiyet olarak tarihe geçti.

Bu hükme galibiyetin hikayesi ise Yunanistan ile olan maçımıza dayanıyor. 2015 yılında Yunanistan ile oynadığımız maç rakip takım Yunanistan’ın hatalı bir oyuncu ile sahaya çıkmasından dolayı maçtan bir süre sonra hükmen galibiyetimiz kararına çevrildi.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

Şenol Güneş ve öğrencileri maçı kazanmak için sahaya çıkacaklar. Hollanda’dan sonra Norveç ve Letonya ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye mart ayında başka maça çıkmayacak. Hollanda ile olan maçı kesin bir galibiyetle kazanmak isteyen Türkiye tüm hazırlıkların rakibine göre ayarladım. Maç yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de oynanacak.

Maçı canlı olarak TRT bir üzerinden izleyebilirsiniz. Maçın ev sahibi Türkiye olacak. İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan maç için şimdiden milli takımımız oldukça heyecanlı.