Türkiye 13 Kasım 2021’de Kendi Sahasında Cebelitarık’ı Konuk Edecek

2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası; bugüne kadarki en ilginç organizasyonlardan birisi olacak. Her şeyden önce, bu coğrafyadaki ilk Dünya Kupası olma özelliğine sahip! Bunun yanı sıra, 21 Kasım ila 18 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Bir başka deyişle, bundan önceki Dünya Kupası organizasyonları gibi yaz aylarını futbol ile şenlendirmeyecek.

Türkiye; 2022 Dünya Kupası’na gitmeyi çok istiyor. Son olarak, 2002 yılındaki Dünya Kupası’na katılan A Milli Futbol Takımı’mız; turnuvayı dünya üçüncüsü olarak tamamlamıştı. 20 yıl aranın ardından futbolun zirve noktasında olmak herkesin hayali! Fakat, milli takımımızın işi bir hayli zor!

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu’nda yer alan milli takımımız; 8 maçta topladığı 15 puan ile üçüncü sırada yer alıyor.

İlk sıradaki Hollanda’nın 19, ikinci sıradaki Norveç’in ise 17 puanı mevcut! Türkiye’nin grubunda birinci olarak Dünya Kupası’na doğrudan gitme ihtimali bir hayli düşük! Takımımız; Hollanda – Norveç mücadelesinden çıkacak sonucu bekleyecek. İkinci olduğumuz takdirde play-off oynama şansını elde edeceğiz.

Türkiye – Cebelitarık Maçı Ne Zaman?

13 Kasım 2021 Cumartesi gününün programında yer alan maçın başlama saati 20.00! Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanacak maçın hakemi belli değil! Ayrıca, her iki takımın aday kadrosunun henüz açıklanmadığını söylemek gerekir.

Türkiye; Ekim ayında Norveç ve Letonya ile karşılaştı. Norveç maçını berabere tamamlarken Letonya’yı uzatmalarda bulduğu penaltı golüyle 2-1 mağlup etti. Cebelitarık ise grubun puansız takımı! Oynadığı sekiz maçı da kaybeden Cebelitarık’ın Türkiye maçında da herhangi bir iddiası bulunmuyor.

Gruptaki İlk Maçı Türkiye Kazanmıştı

Türkiye ile Cebelitarık; gruptaki ilk maçta 4 Eylül 2021 tarihinde karşı karşıya gelmişti. Victoria Stadyumu’nda oynanan maçın ilk yarısı 0-0 berabere bitmişti. Türkiye; ikinci yarıda üç gol birden bularak maçı kazandı.

Milli takımımızın gollerini Halil Dervişoğlu, Hakan Çalhanoğlu ve Kenan Karaman kaydetti.

Türkiye’nin Cebelitarık gibi güçsüz bir takım karşısında zorlanması eleştirilmişti.

Stefan Kuntz Hangi Futbolcuları Milli Takıma Çağıracak?

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosunun 4-5 Kasım 2021 tarihlerinde açıklanması bekleniyor. Alman teknik adam; Ekim ayındaki kadroya yeni isimleri davet etmişti. Serdar Aziz, Caner Erkin, Serdar Dursun, Sinan Bolat, Berat Özdemir, Berkan Kutlu gibi oyuncuların milli takıma çağrılması dikkat çekmişti.

Kuntz; kadroda zorunlu değişiklikler yapacak. Kaleci Altay Bayındır; son lig maçında sakatlandığı için sahalardan uzun süre ayrı kalacak. Altay dışında sakat oyuncu bulunmuyor.

Kuntz; son olarak 25 futbolcuyu milli takıma çağırmıştı. Sakatlık geçiren Altay Bayındır yerine büyük ihtimalle Ersin Destanoğlu davet edilecek. Bunun dışında kadroda herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Ancak yine de Enes Ünal, Adem Büyük, Muhammet Demir gibi isimlerin aday kadroya çağrılma ihtimalleri bulunuyor.