Sırbistan Yıldızları ile Dünya Kupası’nda Fark Yaratmayı Hedefliyor

2022 yılını en özel kılan detayların başında tahmin edebileceğiniz gibi Dünya Kupası geliyor. Kasım ayında başlayacak bu organizasyon; Aralık ayındaki final maçı ile sona erecek. Bu sayede, 32 ülke takımının katılacağı bu turnuvanın en iyisi belirlenmiş olacak.

Dünya Kupası öncesinde heyecan dorukta! Her futbolseverin bir favorisi var. Almanya, Fransa, İngiltere, Portekiz, Arjantin, Brezilya ve daha birçok milli takımın bu turnuvada yapacakları merak ediliyor. Bunun yanı sıra, bazı ülkelerin sürpriz yapması da söz konusu! O ülkelerden birisi de Sırbistan olabilir. Gelin, Sırbistan’ın Dünya Kupası öncesindeki son durumuna yakından bakalım!

Sırbistan G Grubu’nda Mücadele Edecek

Sırbistan; Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde kadrosunda Cristiano Ronaldo gibi bir yıldızı barındıran Portekiz ile aynı grupta yer aldı. Grubun favorisi tahmin edebileceğiniz gibi Portekiz idi. Sırbistan’ın ise ikinci olacağı düşünülüyordu. Hayatta her zaman sürprizlere yer vardır. Sırbistan; insanların kendisi hakkındaki önyargılarını boşa çıkararak grubu ilk sırada tamamladı. Bu sayede, Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını elde etti. Portekiz’in play-off oynamasına sebep olan takım olarak dikkatleri üzerine çekti.

Sırbistan; zor bir grupta mücadele edecek. G Grubu’nda mücadele etmeye hazırlanan Sırbistan’ın rakipleri arasında Brezilya, İsviçre ve Kamerun bulunuyor. Bu grup; diğerlerine kıyasla son derece zor! Brezilya; grubun favorisi olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, İsviçre; ikincilik yolunda Sırbistan’ın en ciddi rakibi olacak. Hatta, grubun Sırbistan – İsviçre çekişmesinden dolayı ilgi göreceğini ifade edebiliriz. Kamerun; eskisi kadar formda değil! Ancak, onların da hem Sırbistan’a hem de İsviçre’ye sorun çıkarma ihtimalleri mevcut!

Sırbistan; G Grubu’ndan ikinci olarak çıkabilir. Bunun için İsviçre ve Kamerun’u yenmesi, Brezilya ile de berabere kalması şart olabilir.

Dusan Vlahovic Takımın Yıldızı Olabilir

Her Dünya Kupası beraberinde bazı yıldız adaylarını ortaya çıkarır. 2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın en büyük yıldız adaylarından birisi de Dusan Vlahovic! 2000 yılında dünyaya gelen oyuncunun yıldızı ülkesinin takımlarından Partizan’da parladı. 2016 yılının Ocak ayında A takıma yükseldi. 2018 yılının Temmuz ayında Fiorentina’ya transfer oldu. İtalyan kulübünde yıldızını her geçen gün parlattı. 2022 yılının Ocak ayında 81 milyon 600 bin Euro karşılığında bir diğer İtalyan devi Juventus’a transfer oldu.

22 yaşındaki oyuncu; yeni nesil forvetlerin en iyilerinden birisi! Darwin Nunez, Erling Haaland ve Kylian Mbappe ile rekabet etmesi bekleniyor. Genç oyuncu; bugüne kadar milli takım formasını 14 defa giydi. Milli formayla yedi gol atıp üç asist yaptı.

Aleksandar Mitrovic Takım Adına Çok Şey İfade Ediyor

Takımını Dünya Kupası’na götüren isimlerin başında gelen Aleksandar Mitrovic; Dusan Vlahovic ile beraber defansların korkulu rüyası olacak. 28 yaşındaki oyuncu; milli takım formasıyla 73 maça çıkıp 46 gol atmayı başardı.