Ersun Yanal

Sarı Lacivertli Kulüp Ersun Yanal İle Yollarını Resmen Ayırdı

Süper Lig’de son 5 maçta 3 kez yenilgi ve 2 kez de beraberlik yaşayan Fenerbahçe Spor Kulübü, Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırdı.

Süper Lig’de en son mücadele ettiği 5 maçın 3’ünde mağlubiyet alan ve 2’sinde de berabere kalan Fenerbahçe Spor Kulübü, teknik adam Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı aldı. Kararda hocanın kendi isteğinin yanı sıra taraftarın tepkisi de son derece etkili oldu.

Lig’deki 23’üncü haftada ezeli rakibi Galatasaray ile Ülker Stadı’nda karşı karşıya gelen sarı lacivertli ekip, 20 sene sonra Kadıköy’de sarı kırmızılı ekibe karşı yenilgi aldı. Bu mağlubiyet ile taraftarın büyük tepkisi ise Teknik Direktör Ersun Yanal’a geldi.

İddialar Gerçek Oldu

Alınan tepkinin ardından ve derbi sonrasında ortaya atılan pek çok iddiada Yanal’ın takımdan istifa ettiği konuşulurken, doğru olmadığı ise bir süre sonra ortaya çıkmıştı Fakat iddialar gerçek oldu. Dün akşam sarı lacivertli kulüp Ersun Yanal ile resmen yollarını ayırdığını fakat Ziraat Türkiye Kupası maçında Trabzonspor ekibi ile olacak mücadelede, tecrübeli çalıştırıcının takımın başında olacağı belirtildi.