Makedonya ve Ermenistan Maçın Gol Sesi Çıkmadı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda Kuzey Makendonya, 2 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında Ermenistan’ı konuk etti. Tose Proeski Arena’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede 90 dakika boyunca gol sesi çıkmayınca mücadele golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Makedonya, rakibi Ermenistan karşısında Stoler Dimitrievski, Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Eljif Elmas, Aleksandar Trajkovski, Enis Bardhi, Darko Churlinov, Tihomir Kostadinov ve Adis Jahovic 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Ermenistan ise rakibi Kuzey Makedonya karşısında David Yurchenko, Andre Jack Çalışır, Taron Voskanyan, Kamo Hovhannisyan, Hovhannes Hambardzumyan, Artak Grigoryan, SolomonIme Udo, Vahan Bichakhcyan, Erik Vardanyan, Henrikh Mkhitaryan ve Sargis Adamyan 11’i ile sahaya çıktı.

Makedonya ve Ermenistan Maçının İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Kuzey Makedonya, maçın genelinde rakip kaleye 13 şut çekti ve bu şutların 1’i isabetli olurken 8’i isabetsiz oldu. 4 şutunun rakp tarafından engellendiği ev sahibi Kuzey Mekadonya, 1 net gol pozisyonu kaçırdı. Ayrıca 20 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan ev sahibi Ermenistan, 3 köşe vuruşu kullandı ve 18 serbest vuruş kazandı.

Öte yandan konuk takım Ermenistan ise maç boyunca rakip kaleye 6 şut çekti vu bu şutların 3’ü isabetli olurken; 1’i isabetsiz oldu. 2 şutun rakip tarafından engellendiği konuk takım Ermenistan, 1 net gol pozisyonu kaçırdı. Ayrıca 11 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluşan Kuzey Makedonya, 1 köşe vuruşu kullandı ve 16 kez serbest vuruş kazandı.

Maçın Kart İstatistikleri, Oyuncu Durumları ve Puanlar

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan maçta ev sahibi Kuzey Makedonya’da Musliu ve Kostadinov; konuk takım Ermenistan’da ise Voskanyan, Mhkitaryan ve Hovhannisyan sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca Kuzey Makedonya’da Spirovski, Ristovski ve Ashkovski; Ermenistan’da ise Koryan, Spertsyan, Shaghoyan ve Terteryan oyuna sonradan dahil olan oyuncular oldular. Öte yandan 1’er puanı paylaşan takımlardan Ermenistan puanı 10 olurken; Kuzey Makedonya’nın puanı ise 7 oldu.