Kuzey Makedonya ve Romanya Maçında Gol Yok

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda Kuzey Makedonya ve Romanya 8 Eylül Çarşamba günü karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu maçta gol sesi çıkmadı ve 0 – 0 berabere sona erdi. Stole Dimitrievski, Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Eljif Elmas, Enis Bardhi, Darko Churlinov, Stefan Spirovski, Tihomir Kostadinov ve Milan Ristovski 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Romanya ise rakibi Kuzey Makedonya karşısında Florin Constantin Nita, Andrei Florin Ratiu, Ionut Nedelcearu, Vlad Iulian Chiriches, Mário Jorge Malico Paulin, Alexandru Cicâldau, Dragos Ionut Nedelcu, Nicolae Claudiu Stanciu, Jovan Markovic, Deian Cristian Sorescu ve Dennis Man 11’i ile sahaya çıktı.

Kuzey Makedonya ve Romanya’nın Öne Çıkan İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Kuzey Makedonya, maç boyunca rakip kaleye 14 şut çekti ve bu şutların 6’sı isabetli oldu. 4 şutu rakipler tarafından engellenen ve 1 net gol pozisyonu kaçıran ev sahibi Kuzey Makedonya, 23 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı.

Öte yandan konuk takım Romanya ise maç genelinde rakip kaleye 7 şut çekti ve bu şutları 2’si isabetli oldu. 1 şutu rakipler tarafından engelenen ve 1 net gol pozisyonu kaçıran konuk takım Romanya, 8 kez rakip ceza alanı içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Bu istatistiklere rağmen her iki takımda 90 dakika boyunca aradığı gol veya golleri bulamadı ve karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

J Grubu’nda Son Maçların Önemi Oldukça Arttı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan karşılaşmade ev sahibi Kuzey Makedonya’da tefan Askovski, Kire Ristevski, Aleksandar Trajkovski, Boban Nikolov ve Adis Jahovic; konuk takım Romanya’da ise Andrei Ioan Cordea, Marius Mihai Marin ve Razvan Gabriel Marin mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil olan futbolcular oldular.

Öte yandan alınan bu sonuç neticesinde ev sahibi Kuzey Makedonya, J Grubu’nda puanını 9 yapıp dördüncü sıraya gelirken; Romanya ise J Grubu’nda puanını 10 yapıp üçüncü sıraya geldi.