Kuzey İrlanda ve İsviçre Arasında Sessiz Maç

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda İsviçre, 8 Eylül Çarşamba günü deplasmanda Kuzey İrlanda’ya konuk oldu. Windsor Park’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Kuzey İrlanda rakibi İsviçre karşısında Bailey Peacock Farrell, Jamal Lewis, Daniel George Ballard, Michael Smith, Craig George Cathcart, Ciaron Maurice Brown, Steven Davis, Jordan Thompson, Alistair Edward McCann, Conor James Washington ve Shayne Francis Lavery 11’I ile maça başladı.

Konuk takım İsviçre ise rakibi Kuzey İrlanda karşısında Yann Sommer, Silvan Dominic Widmer, Nico Elvedi, Manuel Obafemi Akanji, Ricardo Iván Rodríguez, Denis Lemi Zakaria Lako, Remo Marco Freuler, Fabian Frei, Christian Fassnacht, Ruben Estephan Vargas Mar ve Haris Seferovic 11’I ile sahaya çıktı.

Takımların Öne Çıkan İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Kuzey İrlanda, maçın genelinde rakip kaleye 4 şut çekti. 1 net gol pozisyonu kaçıran ev sahibi Kuzey İrlanda, 15 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 12 serbest vuruş kazandı. Öte yandan konuk takım İsviçre ise maç boyunca rakip kaleye 8 şut çekti.

3 net gol pozisyonunun yanı sıra oyuncusu Haris Seferovic ile kazanılan br penaltı atışını kaçıran konuk takım İsviçre, 15 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 4 köşe vuruşu kullandı ve 1 serbest vuruş kazandı. Fakat her iki takım da bu istatistiklere rağmen 90 dakika boyunca aradığı gol ve golleri bulamadı ve karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

1’er Puan Aldılar

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Kuzey İrlanda ile konuk takım İsviçre aldıkları beraberliğin ardından 1’er puanı paylaştılar. Böylece ev sahibi Kuzey İrlanda C Grubu’nda 5 puan ile üçüncü sırada kendisine yer bulurken; konuk takım İsviçre ise grupta 8 puan ile ikinci sıraya yerleşmiş oldu.