Kuzey İrlanda ve Bulgaristan Maçında Gol Sesi Çıkmadı

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri C Grubu üçüncü maçında Bulgaristan, 31 Mart Çarşamba günü deplasmanda Kuzey İrlanda’ya konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadele, iki takımdan da gol sesi çıkmayınca golsüz eşitlikle 0 – 0 berabere sonuçlandı.

Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan teknik direktör Ian Baraclough önderliğindeki Kuzay İrlanda, Dünya Kupası Elemeleri’ndeki ilk beraberliğini elde etmiş oldu. Öte yandan deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan teknik direktör Yasen Petrov yönetimindeki Bulgaristan ise Dünya Kupası Elemeleri’ndeki ilk beraberliğini almış oldu.

Maçın Detayları

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri C Grubu üçüncü maçında, Windsor Park’ta Kuzey İrlanda ile Bulgaristan kozlarını paylaştılar. Ev sahibi Kuzey İrlanda, Peacock Farrell, Evans, Cathcart, Ballard, Lewis, Davis, Dallas, McNair, Saville, Magennis ve Whyte 11’i ile maça başladı.

Konuk takım Bulgaristan ise Naumov, Petko Hristov, Antov, Andrea Hristov, Yomov, Tsvetanov, Vutov, Kostadinov, Chochev, Galabinov ve Despodov 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 64. dakikasında Kuzey İrlanda’da Mcginn, 74. dakikasında Smith ve Kennedy, 82. dakikada Lafferty; Bulgaristan’da 44. dakikada Vitanov, 46. dakikada Dimitar IIiev ve 73. dakikada Zanev, Karagaren ve Iıiev oyuna sonradan dahil olan oyuncular oldu.

Öte yandan özellike ev sahibi Kuzey İrlanda, rakibi Bulgaristan’a göre maç boyunca daha etkili ve dikkatli oynadı fakat iki takımda aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Bu yüzden iki takım arasındaki bu mücadelede Kuzey İrlanda kendi sahasında konuk ettiği Bulgaristan ile 0 – 0 berabere kaldı.

Puan Durumu

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri C Grubun’da oynanan maçta Bulgaristan, deplasmanda konuk olduğu Kuzey İrlanda ile 0 – 0 berabere kaldı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında konuk ettiği Bulgaristan ile oynadığı maçtan 1 puan ile ayrılan Kuzey İrlanda, grupta 1 puan ile 3. sıraya yükseldi. Öte yandan deplasmanda Kuzey İrlanda’ya konuk olan Bugaristan ise maçtan 1 puan ile ayrılrak gruptaki ilk puanını aldı ve 4. sıraya yükselmiş oldu.