Katar Covid-19 Dinlemedi Stadını Açtı

Katar 2022 Dünya Kupasının sembolleri arasında yer alacak stadını açtı. 

Katar Kültürel Köyü ve Milli Gün kutlamaları kapsamında Er-Rayyan stadyumunu, Katar Emiri Seyh Temim bin Hamed Al Sani’nin katlımı ile faaliyete geçirdi.

Er-Rayyan da oynanan ilk karşılaşma

Stadda yapılan ilk futbol müsabakası As-Sadd ile El-Arabi arasında oynanan Katar Emir Kupası final karşılaşması oldu. Karşılaşmanın galibi ilk yarıda alınan 2-1’lik skor ile As-Sadd oldu.

2’inci yarıda ise müsabaka golsüz tamamlandı. As-Sadd ile El-Arabi arasında oynanan final müsabakasında toplam 5 sarı kart gösterildi. As-Sadd kupayı evine götürürken galibiyetini coşku ile kutladı.

FIFA Başkanı ve Asya Olimpiyat Konseyi de açılışa eşlik etti

FIFA Başkanı ve Asya Olimpiyat Konseyi de açılışa eşlik etti.Katar Milli Gün kutlamalarında gerçekleşen açılış töreni ve müsabakasına FIFA Başkaı Gianni İnfantino ve Asya Olimpiyat Konseyi Başkanı Şeyh Ahmed el-Fahd, Katar Emiri Al Sani’ye eşlik etti.

Kovid-19 pandemi döneminde yapılan en kalabalık organizasyon Katar’da .

Açılış er-Rayyan da 20 bin seyircinin katılımı ile gerçekleşti. Kovid-19 pandemisi başladığından bu yana yapılan en kalabalık organizasyon olarak tarihe geçti. Er-Rayyan Kovid-19 dinlemedi.

Katar 2022 Dünya Kupası hazılıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Katar Ortadoğu Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak ilk ülke olacak. Katar 2022 Dünya Kupası hazılıklarına hız kesmeden devam ediyor Kovid-19 pandemisini dinlemeden hazıklıklarına devam ediyor.

otel kapasitelerinin arttırılması, metro yapımı, altyapı hizmetleri ve stad inşaatı gibi hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Katar, 21 Kasım 2022 Tarihinde başlayacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası’na 18 Aralık 2022 tarihine kadar ev sahipliği yapacak. Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak ilk ülke olacak.

Katar Emiri Şeyhi Temim bin Hamed Al Sani’den Milli Gün açıklaması

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani: ‘Zorluklarla dolu bir yılda kavuştuğumuz ülkemizin milli günü vesilesi ile halkımızı tebrik ediyorum’ ve ‘Bu zorluklar, Katar’ı bir istikrar, kalkınma ve refah vahası haline getiren, nesiller eliyle ve her düzeyde gerçekleştirilen bir fedakarlık ve başarı yolculuğuna şahitlik etti’ sözlerini söyledi.

Kutlamalara, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, eski Katar Emiri Şeyh Hamed bin Halife es-Sani ile çok sayıda bakan ve yetkili koronavirüs(kovid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında kutlamalara katıldı.