İzlanda Sahasında Rahat Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda İzlanda, 11 Ekim Pazartesi günü kendi sahasında Lihtenştayn’ı konuk etti. Laugardalsvöllur Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 4 – 0 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Lihtenştayn oldu.

Ev sahibi İzlanda’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Stefan Thordarson, Albert Gudmundsson (2) ve Andri Lucas Guojohnsen kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Martin Stocklasa önderlğindeki Lihtenştayn, J Grubu’ndaki 7. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Arnar Vidarsson yönetimindeki İzlanda ise J Grubu’ndaki 2. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İzlanda’nın Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi İzlanda, rakibi Lihtenştayn karşısında Olafsson, Bjarnason, Gretarsson, Sampsted, Thorarinsson, Bjarnason, Thordarson, Helgason, Gudmundsson, Thorsteinsson ve Kjartansson 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Lihtenştayn ise rakibi İzlanda karşısında Büchel, Grünenfelder, Malin, Hofer, Wolfinger, Göppel, Sele, Frommelt, Hasler, Meier ve Frick 11’i ile sahaya çıktı.

Maçın 19. Dakikasında ev sahibi İzlanda, Jon Dagur Thoersteinsson’un asistinde Stefan Thordarson’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 35. Dakikasında ev sahibi İzlanda, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Albert Gudmundsson, penaltıyı gole çevirerek takımını karşılaşmada 2 – 0’lık üstünlüğe taşımış oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0’lık skor ile sona erdi.

Maçın 79. Dakikasında ev sahibi İzlanda, maçın hakemi tarafından karşılaşmada bir kez daha penaltı kazanan taraf oldu. Bu penaltı atışını kullanmak üzere bir kez daha topun başına geçen Albert Gudmundsson, bu penaltı atışını da gole çevirerek karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı.

Maçın 89. Dakikasında ev sahibi İzlanda, bu kez Sveinn Aron Gudjohnsen’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi İzlanda, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Lihtenştayn’ı 4 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede konuk takım Lihtenştayn’da Martin Marxer (daha sonra kırmızı kart), Noah Frommelt ve Aron Sele maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

İzlanda ve Lihtenştayn’ın Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçı kaybeden ve haftayı puan alamadan kapatan konuk takım Lihtenştayn, J Grubu’nda 1 puan ile altıncı ve son sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanarak 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi İzlanda, J Grubu’nda puanını 8 yaptı ve beşinci sırada kendisine yer buldu.