İsrail Sahasında Farka Koştu

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda İsrail, 4 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Avusturya’yı konuk etti. Sammy Ofer Stadium’da oynanan bu gollü mücadeleyi 5 – 2 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf İsrail oldu.

Ev sahibi İsrail’e galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Manor Solomon, Munas Dabbur, Eran Zahavi (2) ve Shon Zalman Weissman kaydetti. Konuk takım Avusturya’nın gollerini ise Baumgartner ve Arnautovic attı.

İsrail Sahasında Farka Koştu

Maçta Atılan 7 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 5. Dakikasında ev sahibi İsrail, Nir Bitton’un asistinde Manor Solomon’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Maçın 20. Dakikasında ev sahibi İsrail, Sun Menachem’in asistinde Munas Dabbur’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 33. Dakikasında ev sahibi İsrail, Eran Zahavi’nin attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 42. Dakikasında konuk takım Avusturya, Florian Grillitsch’in asistinde Christoph Baumgartner’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 3 – 1 sona erdi. Maçın 55. Dakikasında konuk takım Avusturya, Marko Arnautovic’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 2 yaptı.

Maçın 58. Dakikasında ev sahibi İsrail, Dan Leon Glazer’in asistinde Shon Zalman Weissman’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 2 yaptı. Maçın 90. Dakikasında ev sahibi İsrail, Dolev Haziza’nın asistinde bir kez daha Eran Zahavi’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 2 yaptı. Mücadelenin kalam dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi İsrail, rakibi Avusturya’yı 5 – 2 mağlup etti.

İsrail Sahasında Farka Koştu

İsrail Puan Sıralamasında Öne Geçti

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi İstail’de Elhamed, Abu Fani ve Weissman; konuk takım Avusturya’da ise Grillitsch ve Bachmann maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Öte yandan alınan bu sonuç neticesinde ev sahibi İsrail, F Grubu’nda puanını 10’a yükselterek ikinci sıraya yerleşti. Deplasmandan puansız ayrılan Avusturya ise F Grubu’nda 7 puan ile dördüncü sırada kaldı.