İskoçya Deplasmanda Tek Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda İskoçya, 12 Ekim Salı günü deplasmanda Faroe Adaları’na konuk oldu. Torsvollur Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 1 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Faroe Adaları oldu.

Konuk takım İskoçya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golü Lyndon Dykes kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Hakan Ericsson önderliğindeki ev sahibi Faroe Adaları, 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta galibiyet ile ayrılan teknik direktör Steve Clarke yönetimindeki konuk takım İskoçya ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İskoçya’nın Mücadeledeki Golü

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan mücadeleye ev sahibi Faroe Adaları, rakibi İskoçya karşısında Gestsson, Faero, Vatnsdal, Nattestad, Sorensen, Vatnhamar, Hendriksson, Davidsen, Hansson, Jonsson ve Edmundsson 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım İskoçya ise rakibi Faroe Adaları karşısında Gordon, Hendry, Hanley Tierney, McTominay, Gilmour, Fraser, Robertson, McGinn, Christie ve Dykes 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında özellikle konuk takı İskoçya olmak üzere her iki takımda tehlikeli gol pozisyonlarına girdiler.

Fakat iki takımda son vuruşları istediği gibi bitiremediği için mücadeledinin ilk yarısında gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 86. Dakikasında ise konuk takım İskoçya, Lyndon Dykes’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım İskoçya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Faroe Adaları’nı 1 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Faroe Adaları’nda Hendriksson, Hansson ve Edmundsson; konuk takım İskoçya’da ise Chrities, Dykes, McTominay ve Fraser maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Faroe Adaları’nda Jnudsen, Askam, Frederiksen ve Olsen; konuk takım İskoçya’da ise McGregor, Patterson, Nisbet ve Cooper 11’i ile sahaya çıktı.

İskoçya 3 Puanı Hanesine Yazdırdı

2022 Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmada kendi sahasında oynadığı maçta rakibine boyun epen ev sahibi Faroe Adaları, bu haftayı puana alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Faroe Adaları, F Grubu’nda 4 puan ile beşinci sırada kalmış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta attığı tek gol ile rakibini mağlup eden konuk takım İskoçya ise 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım İskoçya, F Grubu’nda puanını 17 yaptı ve ikinci sırada kendisine yer buldu.