İrlanda Cumhuriyeti ve Azerbaycan Maçından Kazanan Çıkmadı

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda İrlanda Cumhuriyeti, 4 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Azerbaycan’ı konuk etti. Aviva Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 sona erdi.

Konuk takım Azerbaycan’ın golünü Emin Mahmudov atarken; ev sahibi İrlanda Cumhuriyeti’nin golünü ise Shane Patrick Duffy attı. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi İrlanda Cumhuriyeti, rakibi Azerbaycan karşısında Gavin Okeroghene Bazunu, Seamus Coleman, Shane Patrick Duffy, John Egan, Joshua Jon Cullen, Matthew James Doherty, Troy Daniel Parrott, James Josepht McClean, Jayson Patrick Molumby, Aaron Anthony Connolly ve Adam Uche Idah 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Azerbaycan ise rakibi İrlanda Cumhuriyeti karşısında Şahruddin Mhmmdliyev, Hocct Haqqverdi, Maksiim Medvedev, Elvin Bdlov, Anton Krivotsyuk, Qara Qarayev, Emin Mahmudov, Toral Bayramov, Namiq Isgrov, Mahir Oğlu Emrel ve Filip Ozobic 11’i ile sahaya çıktı.

İrlanda Cumhuriyeti ve Azerbaycan Maçından Kazanan Çıkmadı

Karşılıklı Atılan Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 45+1. Dakikasında konuk takım Azerbaycan, Emin Mahmudov’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın 87. Dakikasında ise ev sahibi İrlanda Cumhuriyeti, Joshua Jon Cullen’ın asistinde Shane Patrick Duffy’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca İrlanda Cumhuriyeti, kendi evinde konuk ettiği Azerbaycan ile 1 – 1 berabere kaldı.

İrlanda Cumhuriyeti ve Azerbaycan Maçından Kazanan Çıkmadı

A Grubu’nda Son Durum

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’ndaki mücadelede ev sahibi İralanda Cumhuriyeti’nde Jayson Molumby ve Alan Browne; konuk takım Azerbaycan’da ise Antpn Krivotsyuk ve Emin Mahmudov maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca ev sahibi İrlanda Cumhuriyeti’nde Horgan, Hourihane, Robinson, Collins ve Browne; konuk takım Azerbaycan’da ise Hüseynov, Salahlı, Akhmedzade, Şeydayev ve Nuriev oyuna sonradan dahil olan futbolcular oldular. Öte yandan alınan bu sonuç ile birlikte 1’er puanı paylaşan takımlardan hem İrlanda Cumhuriyeti hem de Azerbaycan, A Grubu’nda ilk puanlarını almış oldular.