Hristo Stoichkov

Hristo Stoichkov Messi İçin Ödülünden Vazgeçiyor

Bulgaristan efsanelerinden biri olan Hristo Stoichkov, Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Başarılı sporcuyu dünya şampiyonu olarak görmek için kazanmış olduğu Altın Ayakkabı Ödülü’nden vazgeçmeye razı olduğunu duyurdu.

Hem Barcelona Kulübü hem de Bulgaristan Milli Takım’daki üstün performansı ile 1990’lı yıllara imzasını atan efsane önemli açıklamalarda bulundu. Eski futbolcu Hristo Stoichkov, Arjantinli yıldız Lioenel Messi ile ilgili konuştu.

Messi ile ilgili Arjantin radyosu Villa Trinidad’a konuşan efsane sporcu, tüm futbolseverleri üzen bir duruma da değindi. Barcelona’da bireysel ve takım olarak kazanılmayan başarısı olmamasına rağmen, Arjantin forması Dünya Kupası kaldıramayan Lionel Messi ile ilgili itiraflara da değindi.

Messi Dünya Şampiyonu Olmalı

Arjantin forması ile 2014 FIFA Dünya Kupası, 2007, 2015 ve 2016 Kupa Amerika’da final oynamasına rağmen kupa kaldıramayan Messi için konuştu. Leo’yu dünya şampiyonu ve mutlu görmek adına 1994 FIFA Dünya Kupası’nda kazanmış olduğu Altın Ayakkabı Ödülü’nden vazgeçmeye razı olacağını açıkça söyledi.

1994 Altın Top Ödülü’nün de sahibi olan Bulgar efsane, Arjantin’in kaybetmiş olduğu final mücadellerinde yalnızca Messi’nin sorumlu tutulmasını da eleştirdi. Messi’nin kariyerinin sonlarına geldiğini ekleyen yıldız, Katar 2022’nin Dünya Kupası hasretine son vermek adına Arjantin’in son fırsatı olacağını belirtti.

Güncel Yazılar