Hırvatistan Deplasmanda Rahat Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 9. Hafta maçında Hırvatistan, 11 Kasım Perşembe günü deplasmanda Malta’ya konuk oldu. Ta’Qali Ulusal Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 7 – 1’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi Malta oldu.

Konuk takım Hırvatistan’a deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Perisic , Caleta Car, Pasalic, Modric, Majer (2) ve Kramaric kaydetti. Ev sahibi Malta’nın tek golünü ise Brozovic (kendi kalesine) attı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Malta, H Grubu’nda 6. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan konuk takım Hırvatistan ise H Grubu’nda 6. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Malta Hırvatistan Maçının Gol Dakikaları

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 9. Hafta mücadelesinin 6. Dakikasında konuk takım Hırvatistan, Kramaric’in asistinde Ivan Perisic’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 22. Dakikasında konuk takım Hırvatistian, Luka Modric’in asistinde Caleta Car’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın 31. Dakikasında ev sahibi Malta, rakip futbolcu Brozovic’in kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada durum 2 – 1 oldu. Maçın 39. Dakikasında konuk takım Hırvatistan, bir kez daha Kramaric’in asistinde Mario Pasalic’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 1 yaptı. İlk yarının uzatma anlarında, 45+1. Dakikada konuk takım Hırvatistan, bu kez Mario Pasalic’in asistinde Luka Modric’in attığı gol ile karşılaşmada durum 4 – 1 oldu.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 4 – 1 sona erdi. Maçın 47. Dakikasında konuk takım Hırvatistian, Lovro Mahaer’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 1 yaptı. Maçın 53. Dakikasında konuk takım Hırvatistian, Andrej Kramaric’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 6 – 1 yaptı.

Maçın 64. Dakikasında konuk takım Hırvatistian, bu kez Marko Livaja’nın asistinde bir kez daha Lovro Majer’in attığı gol ile aradaki farkı 6’ya çıkartarak karşılaşmada skoru 7 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Hırvatistan, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Malta’yı 7 – 1 mağlup etti.

Malta ve Hırvatistan’ın H Grubu Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 9. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı karşılaşmayı kaybeden ev sahibi Malta, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Malta, H Grubu’nda 5 puanda ve beşinci sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmanda farklı bir galibiyet alan konuk takım Hırvatistan, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım Hırvatistian, H Grubu’nda puanını 20 yaptı ve ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.