Galler ve Estonya Maçında Gol Sesi Çıkmadı

2022 Dünya Kupası Elemeleri E Grubu’nda Galler, 8 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında Estonya’yı konuk etti. Cardiff City Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

İki takım arasında oynanan bu mücadelede ev sahibi Galler, rakibi Estonya karşısında Danny Ward, Christopher Ross Gunter, Benjamin Thomas Davies, Christopher James Mepham, Ethan Ampadu, Joseph Michael Allen, Harry Wilson, Joseff John Morrell, Tyler Roberts, Gareth Frank Bale ve Daniel Owen James 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Estonya ise rakibi Galler karşısında Karl Jakob Hein, Marten Kuusk, Artur Pikk, Sander Puri, Maksim Paskotsi, Karol Mets, Mattias Kait, Vladislav Kreida, Konstantin Vassiljev, Henri Anier ve Rauno Sappinen 11’i ile sahaya çıktı.

Takımların Önemli İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeri E Grubu’nda oynanan mücadelede ev sahibi Galler, maç boyunca rakip kaleye toplamda 20 şut çekti. 2 topu direkten dönen ev sahibi Galler, 3 net gol pozisyonu kaçırdı, 34 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 6 köşe vuruşu kullandı ve 1 kez serbest vuruş kazandı.

Öte yandan konuk takım Estonya ise maç genelinde rakip kaleye 5 şut çekti. 1 topu direkten dönen konuk takım Estonya, 1 net gol pozisyonu kaçırdı, 6 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 3 köşe buruşu kullandı ve 3 serbest vuruş kazandı. Bu istatistiklere rağmen ne Galler ne de Estaonya aradığı gol ve golleri bulamadılar. Böylece karşılaşmada ev sahibi Galler, kendi sahasında konuk ettiği Estonya ile golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere kaldı.

Puan Durumu

2022 Dünya Kupası E Grubu’nda oynanan karşılaşmada alınan sonuç neticesinde takımlar, golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere kaldıkları için 1’er puanı paylaştılar. Bu doğrultuda sahasında oynadığı maçta sadece 1 puan alabilen Galler E Grubu’nda 7 puan ile üçüncü sırada yer aldı. Öte yandan deplasmanda puan alamayan Estonya ise E Grubu’nda 1 puan ile beşinci ve son sırada kaldı.