Fransa’dan Sahasında Farklı Galibiyet

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 9. Hafta maçında Fransa, 13 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Kazakitan’ı konuk etti. Parc des Princes’te oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 8 – 0 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Kazakitan oldu. Ev sahibi Fransa’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Kylian Mbappe (4), Karim Benzema (2), Adrien Rabiot ve Antoine Griezmann kaydetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Kazakistan, 2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda 5. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Fransa ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Fransa Maçında Atılan 8 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 9. Hafta karşılaşmasının 6. Dakikasında ev sahibi Fransa, Theo Bernard Hernandez’in asistinde Kylian Mbappe’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 12. Dakikasında ev sahibi Fransa, bu kez Kingley Coman’ın asistinde bir kez daha Kylian Mbappe’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 oldu. Maçın 32. Dakikasında ev sahibi Fransa, bir kez daha Kingsley Coman’ın asistinde bir kez daha Kylian Mbappe’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi. Maçın 55. Dakikasında ev sahibi Fransa, bir kez daha Theo Bernard Hernandez’in asistinde bu kez Karim Benzema’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Maçın 59. Dakikasında ev sahibi Fransa, bu kez Kylian Mbappe’nin asistinde bir kz daha Karim Benzema’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 5 – 0 yaptı. Maçın 75. Dakikasında ev sahibi Fransa, bu kez Antoine Griezmann’ın asistinde Adrien Rabiot’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 6 – 0 yaptı. Maçın 84. Dakikasında ev sahibi Fransa, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı ve bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Antoine Griezmann, attığı gol ile karşılaşmada durumu 7 – 0 yaptı. Maçın 87. Dakikasında ev sahibi Fransa, bu kez Diaby’nin asistinde Kylian Mbappe’nin attığı gol ile aradaki farkı 8’e çıkartarak karşılaşmada skoru 8 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Fransa, sahasında konuk etttiği rakibi Kazakistan’ı 8 – 0 mağlup etti.

Fransa 3 Puanı Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 9. Hafta mücadeledesinde deplasmanda kaybedn konuk takım Kazakistan, puan alamadı ve D Grubu’nda 3 puan ile beşinci sırada kaldı. Diğer yandan sahasında kazanan ve 3 puanı hanesine yazdıran Fransa ise D Grubu’nda puanını 15 yaptı ve liderliğini sürdürdü.