Fransa Dünya Kupası’nda Ünvanını Korumak İstiyor

2018 Dünya Kupası’nda Hırvatistan’ı 4-2 mağlup etmeyi başaran Fransa, turnuvayı şampiyon olarak tamamlamıştı. Didier Deschamps ve öğrencileri kazandıkları bu başarı ile Fransa’ya tarihlerindeki 2. Dünya Şampiyonluğu’nu getirmişlerdi.

Turnuva’nın en iyi genç oyuncusu olarak seçilen Kylian Mbappe, şuanda Dünya’nın en pahalı oyuncuları arasında gösteriliyor. Genç yetenek 2022 Katar Dünya Kupası’nda da takımının en büyük kozu olacak gibi duruyor.

2022 Katar Dünya Kupası’nın favorileri arasında gösterilen Fransa Milli takımında N’Golo Kante’nin sakatlanması büyük endişe yarattı. Chelsea’nin ve Fransa Milli takımının önemli parçası olan N’Golo Kante’nin yeşil sahalara dönüş tarihi kesin olarak bilinmese de 2022 Katar Dünya Kupası’nda oynama olasılığı son derece düşük gözüküyor.

2018 yılında piyasa değeri 100 Milyon Euro’ları bulan Mali asıllı Fransız oyuncunun şu günlerdeki piyasa değeri ise biraz yaşının da etkisi ile 40 Milyon Euro’lara düşmüş durumda.

Ayrıca Fransız Milli takımında Paul Pogba ve Raphael Varane gibi yıldızlarında sakatlıkları bulunuyor. Didier Deschamps ve öğrencilerinin Dünya Kupası’nda savunmada sıkıntılar yaşayabileceğini düşünüyorum.

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde D Grubu’nda yer alan Fransa; grubu mağlubiyet yüzü görmeden 5 galibiyet, 3 beraberlik ile tamamlamış ve 18 puan ile lider olarak 2022 Katar Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmıştı. Bu süreçte rakip fileleri 18 kez havalandıran Fransa, kalesinde ise sadece 3 gol görmüştü.

Yaşanan bu sakatlıklar Fransa’nın savunmadaki başarısını nasıl etkileyecek merak konusu. Yine de Fransa 2022 Katar Dünya Kupası’nda favori olarak gösterilmeyi sonuna kadar hak ediyor.

2022 Katar Dünya Kupası

Fransa, 2022 Dünya Kupası’nda Avustralya, Danimarka ve Tunus ile birlikte D Grubu’nda yer alıyor. Grubun favori takımı olarak gözüken Fransa’yı grupta en fazla zorlayabilecek olan ülke Danimarka gibi duruyor. Son Dünya Kupası şampiyonu apoleti ile turnuvada bulunan Fransa, kupayı üst üste 2. kez kazanarak, İtalya ve Brezilya’nın gerçekleştirdiği bu başarıyı 3. kez gerçekleştiren ülke olmak istiyor.

Fransa 2022 Dünya Kupası Fikstürü

22 Kasım  Fransa – Avustralya

26 Kasım  Fransa – Danimarka

30 Kasım  Tunus – Fransa