Fransa 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Fransa’nın Dünya Kupaları Tarihi

1998 Dünya Kupası dahil bu tarihten sonra yapılan tüm Dünya Kupaları’na katılmayı başaran Fransa Milli takımının en büyük başarıları, 1998 yılında ülkesinde yapılan Dünya Kupası ve 2018 yılında Rusya’da yapılan son Dünya Kupaları’nı kazanmaları oldu. Bunun dışında Fransa Milli takımının Dünya Kupaları tarihinde; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 1’de 4. lüğü bulunuyor. Toplamda 65 karşılaşmaya çıkan Fransızlar bunlardan; 34 galibiyet, 13 beraberlik, 19’da yenilgi alarak ayrıldılar. Attıkları 120 gole karşılık, kalelerinde ise 77 gol gördüler.

Fransa’nın 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Alphonse Francis Areola ve Steve Mandanda

Defans: Rafael Varane, William Gabriel, Ferland Mendy, Jonathan Clauss, Oswald Upamecano ve Benjamin Pavard.

Orta Saha: Jordan Gilbert Veretout, Aurelien Djani Tchouameni, Matteo Elias Kenzo ve Eduardo Camavinga,

Forvet: Karim Benzema, Anthoine Griezmann, Chiristopher Alan Nnunku, Olivier Jonathan Giroud, Kylian Mbappe ve Ousmane Dembele

Fransa 2022 Dünya Kupası Elemeleri

Dünya Kupası Elemeleri’nde D Grubu’nda yer alan Fransa; Ukrayna, Finlandiya, Bosna Hersek ve Kazakistan ile mücadeleler verdi. Grubu yenilgisiz tamamlayan Didirer Deschamps’ın öğrencileri, 5 galibiyet, 3 beraberlik aldılar. Topladıkları 18 puan ile de grubu lider tamamlayarak 2022 Dünya Kupası’na doğrudan katılmaya hak kazandılar. Ayrıca 18 gol atmayı başardıkları 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde, kalelerinde ise sadece 3 gol gördüler. Elemelerde en fazla gol atan oyuncuları ise 8 karşılaşmada, 6 gol atmayı başaran Anthoine Griezmann oldu.

Fransa 2022 Dünya Kupası Rakipleri

Fransa, 2022 Dünya Kupası’nda Avustralya, Danimarka ve Tunus ile birlikte D Grubu’nda yer alıyor. Grubun favori takımı olarak gözüken Fransa’yı grupta en fazla zorlayabilecek olan ülke Danimarka gibi duruyor. Yine de Didier Dechamps ve öğrencilerinin gruptan çıkma konusunda fazla zorlanacaklarını sanmıyorum. Son Dünya Kupası şampiyonu apoleti ile turnuvada bulunan Fransa, kupayı üst üste 2. kez kazanarak, İtalya ve Brezilya’nın gerçekleştirdiği bu başarıyı 3. kez gerçekleştiren ülke olmak istiyor.

Fransa 2022 Dünya Kupası Fikstürü

22 Kasım  Fransa – Avustralya

26 Kasım  Fransa – Danimarka

30 Kasım  Tunus – Fransa