İsmail Can Yerinde

FIFA Oyununda Temsilcimiz İsmail Can Yerinde

FIFA’nın profesyonel oyuncusu İsmail Can Yerinde, ülkemizi dünyada temsil etmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bu durumdan gurur duyduğunu belirten oyuncu, hedefinin ilk dünya kupası play-off’unu kazanmak olduğunu belirtti.

FIFA’nın profesyonel oyuncusu İsmail Can Yerinde, Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil eden isimlerden biri. Futbolist takımı oyuncusu olan Can, RedBull sporculuğunu da yapıyor. Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde organize edilen Gaming İstanbul 2020 etkinliğine katılım sağlayan başarılı oyuncunun oyun sürecindeki kullanmış olduğu takma ismi ise İsopower.

Ülkemizi FIFA oyununda temsil etmesiyle bilinen Can, yaklaşık olarak 3 senedir profesyonel şekilde FIFA oynadığının altını çizerek, “Bu 3 sene içerisinde Türkiye ve Balkan Şampiyonluğu ile Dünya 3.’lüğüm var” dedi.

En son Amerika’da FIFA Fut Champions Cup’a katıldığını ve bunu da çeyrek finalde bitirmiş olduğunu belirten oyuncu, “Şu an her şey iyi gidiyor. Dünya sıralamasında 13. Sıradayım. Yurt dışına ülkemizi temsil ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Hedefte Dünya Kupası Var

Başarılı oyuncu ve RedBull sporcusu, hedefinin Dünya kupasını kazanmak olduğunu belirterek, ilk olarak dünya kupası play-off’unu kazanmak istediğini de ekledi.