Cüneyt Çakır

FIFA 2022 Dünya Kupası Hakem Çağrı Listesinde Cüneyt Çakır Yok

Ortaya atılan iddiaya göre, FIFA 2022 Dünya Kupası için hakem listesinde, en başarılı Türk hakemi olan Cüneyt Çakır adına yer vermedi.

İddiaya göre Türk futbolunun en önemli ve başarılı hakemlerinden biri olan Cüneyt Çakır, FIFA 2022 Dünya Kupası’nın hakem listesinde yer almıyor.

Dünyaca ünlü futbol müsabakalarının yöneticiliğini yapmış olan Çakır’ın ise bu durum ile büyük bir hayal kırıklığı yaşamış olduğu bilgisi edinildi. Dünya Kupası için çağrı yapılan hakemler listesinde adı olmayan Türk hakemimizin yokluğuna ise birçok eleştiri geldi.

Yer Almamasının Sebebi Performans Olarak Biliniyor

Tüm dünyanın heyecanla beklemiş olduğu FIFA 2022 Dünya Kupası mücadelelerinde, hakemimizin yer almamasının sebebinde ise yaş haddi olmadığı bildirildi. Yine edinilen bilgilere göre başarılı yöneticinin performansı sebebiyle listede yer almadığı bilgisi yayıldı.

Konuya dair Türkiye Futbol Federasyonu ise henüz bir açıklama yapmadı. Fakat alınan bilgilerin doğru olması halinde, birçok önemli mücadeleyi yöneten Türk hakemimiz, 2022 Dünya Kupası karşılaşmalarında yönetici olmayacak.