Fenerbahçe’nin Yıldızından Dünya Kupası Değerlendirmeleri

Bu sezon Süper Lig’de ciddi sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe’nin kadrosunda 2022 Dünya Kupası’nda Milli Takım forması altında boy gösterecek bazı oyuncular bulunuyor ve bu oyuncuların varlığı hem kulüp hem de oyuncuların kendisi adına büyük bir vitrin olacak. Bu sezon Amerikan Futbol Ligi MLS’ten kiralık olarak transfer edilen ve geçtiğimiz günlerde bonservisi alınan Diego Rossi de bu oyunculardan biri. Uruguaylı oyuncu geçen gün kulüp televizyonuna yaptığı açıklamalarda futbolun en büyük organizasyonunda yer alabilmeye dair hislerini de dile getirdi.

Tapusu Alındı

Bu sezon Süper Lig’de sancılı dönemler geçiren Fenerbahçe son dönemde aldığı galibiyetler ve topladığı puanlar sayesinde ligi 2’inci sırada bitirebilmek konusunda ciddi bir mesafe kat etti. Bununla birlikte takımın kadrosunun oturması sayesinde kazanabildiği oyunculardan biri de Diego Rossi oldu.

Sezon başında MLS’ten kiralık olarak transfer edilen Uruguaylı oyuncu kulüp tarafından bonservis opsiyonunun kullanılmasıyla birlikte artık Fenerbahçe’nin tapulu oyuncusu olacak. Bu gelişmeden sonra kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Diego Rossi, Dünya Kupası’nda mücadele etme niyetinde olduğunu ifade etti.

Her futbolcunun kariyerinde Dünya Kupası’nda yer almayı isteyeceğini ifade eden başarılı oyuncu, bu bağlamda kendisinin de çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Uruguay Milli Takımı formasıyla dünyanın en büyük turnuvasında yer alabilme ihtimalinin gurur verici olduğunu dile getiren Rossi, bir duruma da dikkat çekti.

Hem Arkadaş Hem Rakip

Yine bu sezonun başında transfer edilen ve takımın tartışmasız en değerli parçalarından biri olan Kim-Min Jae de Fenerbahçe forması giyen ve Katar’daki Dünya Kupası’nda boy gösterecek olan oyunculardan biri.

Bununla birlikte Diego Rossi de tam olarak bu duruma vurgu yaptı ve kendi memleketi Uruguay ile Kim-Min Jae’nin memleketi Güney Kore’nin aynı grupta yer aldığını hatırlattı. Her iki oyuncu da Milli Takımlarına seçilmeleri durumunda rakip olacaklar.

Güney Koreli oyuncuyla rakip olmanın iki taraf için de güzel olacağından kuşkusu olmadığını belirten Rossi, kuralar çekildikten sonra rakip olduklarına dair şakaları birbirlerine yaptıklarını ve aynı zamanda iyi olanın kazanması yönünde dileklerini sunduklarını ifade etti.

Kariyerin ilk döneminde bu gibi durumların garip hissettirebildiğini ancak zaman ilerledikçe bu duruma da alışıldığını ifade eden başarılı oyuncu, turnuvaya en iyi şekilde hazırlanacağını dile getirdi. 24 yaşındaki oyuncu bu sezon Süper Lig’de forma giydiği 27 müsabakada 5 gol ve 8 asistlik katkı sağlamayı başardı.

Amerika Birleşik Devletleri Ligi MLS’te mücadele eden Los Angeles FC’de forma giyerken kiralanan oyuncu, gösterdiği başarılı performans ve daha iyisini yapabileceğine dair potansiyeli sayesinde Sarı Lacivertli takımı etkilemişti.

Fenerbahçe tarafından 5 milyon 500 bin Euro bonservis bedeli ödenerek direkt olarak bonservisi alınan başarılı oyuncu burada şampiyonluklar yaşamak hedefinde olduğunu da sözlerine ekledi.